michelle demishevich

yeni yazarımız. aramıza katılması mutluluk verici. hoşgeldin.

(bkz: demishevich)
ayı sözlük bir yaşında zirvesi organizasyonu için gönüllü desteğini bizden esirgemedi. bunun için de ayrıyetten teşekkürler.
saldırıya uğraması medyaya yansımış.

http://bianet.org/bianet/lgbtt/137847-istanbul-da-transfobik-saldiri
ayı sözlük yazarımız michelle demishevich kurt bu gece saat 23:30'da cnnturk tv'de " aykırı sorular" programının konuğu oluyor. son günlerde yaşanan hukuksuzluklar, haksızlıklar, ayrımcılıklar, ölüm oruçları, nefret cinayetleri gibi konular konuşulacak. izleyin efendim.
sinirli olduğunu gözlemledim programda, onu hiç alışık olmadığım bir makyaj ve kıyafet ile gördüm, hem o makyaj hemde o kıyafet gereksizdi. program öncesindeki kısa haber daha da sinirlendirdi onu, mağdur ve haksız yere evlerinden olan insanlar yerine, tencere tava ile anlamsız goygoycular da mağdurmuş gibi gösterildi belki de buna. yayın boyunca çok güzel laflar etti, tc vatandaşlığını bastıra bastıra söylemesi, avcılar emniyet müdürlüğünün, kaymakamlığın ve belediyenin ortak bir politika ile yargısız infaz yaptığını da gayet güzel anlattı. sunucuya en son "ben gazetecilik mezunuyum, yabancı dilim var, beni işe alır mısınız?, neden almıyorsunuz? trans kadın olduğum için mi?" sorularına cevap bulamaması da gayet netti. bir çok şeyin altını çizdi ve gayet başarılı bir program çıkardı. "annemler şuan beni izliyorlar, üzülüyorlar, ben sadece bu insanların hakları için burdayım" cümlesinde gözlerim doldu.
agresifti. zaman zaman sunucunun sözünü kesecek kadar sinirliydi. programın kısaydı, söylenecek çok şey vardı ve sunucunun bilgisiz ve yanlış kelimeleri seçen hali onu daha da gerdi. en sonunda "beni işe alır mısınız?"a geldi konu. acaba o an sunucu içinden geçen cevabı verseydi ne olurdu? yanındaki hanım sakin göründü ancak söyleyeceğinden geri kalmadı. devletin ikiyüzlülüğü falan...

ikisi de tebrik edilecek bir iş çıkardılar. evim olsa size verirdim be
bugün kurulan yeşiller ve sol gelecek partisi'nin meclis üyeliğine seçilmiştir.
siyasete atılmıştır, hayırlı olsundur. umarım alışılagelmiş siyasetçi kalıbını standart bellemez.*
radikalde röportajı yayınlanmış olan güzel yazar...

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?a...
"lgbt sanatçılar maskelerini çıkarsa...
lgbt birey olduğunu bildiğimiz ama örgütlü olmayan ve kendini deşifre etmeyen pek çok sanatçı olduğunu biliyoruz…
eşcinsel olduğunu bildiğimiz pek çok kişi var, asla bize destek olmuyorlar. kariyerleri mi azalır bunu söylediklerinde, anlamıyorum. meltem cumbul twitter’da 'susma haykır, translar vardır’ dedi diye işsiz mi kaldı? daha mı az sevildi? fulden uras, harun tekin, aylin aslım gibi lgbt olmayan insanlar bize destek veriyor. keza nur sürer, lale mansur, melike demirağ da bizimle her eyleme geliyor. keşke lgbt olanlar yüzlerindeki maskeleri çıkarsalar. ricky martin bir örnek olsa ve yanımızda olsalar mücadeleye destek verseler. "

de demiştir.
kendileri son dönemde imc tv ekibine katılmıştır. bence artık sevdiği işi yapıyor. çok yoğun, görüşemiyoruz, 4 mayıs günü zirvede görüşeceğiz diye umuyorum.
bülent ersoy ya da zeki müren yerine rol model alınması daha yerinde olacak trans kadın.
an itibariyle imc tv'de yayınlanmakta olan mercek altı programında, hem avcılarda yaşanan translara ve travestilere yönelik saldırılar hem de genel olarak transfobi üzerinde konuşmakta olan güzel ve karizmatik ayı sözlük yazarı.
imc tv'den transfobiye maruz kalıp, işten atıldığını açıklıyor. bakalım işin aslı nasıl sonuçlanacak. iki tarafı da dinlemeden aktivistler direk olaya el atmışlar. bir yandan da tartışmalar başlamış durumda, michelle'in tavrı ve davranışları da bu tartışmalara sebep oluyor diye tahmin ediyorum. eğer söylenenler doğruysa da imc tv büyük ayıp etmiş.
atarlı hatunumuz. kavga etmediği kimse kalmadı bu alemde.

şaşırmadım; http://www.imctv.com.tr/2014/09/16/imc-tvden-aciklama/
neden şaşırmıyorum acaba, ruhun sarışın mı denir ne denir... queer olunca pozitif ayrım beklemek budalalık değildir de nedir...
t24'te göreve başlamıştır. http://t24.com.tr/haber/michelle-demishevich-t24te,272664