nihat zeybekçi

ekonomi bakanımız..

kendisi hali hazırda komikli akp ekonomi politikalarını halka iletme sorumlusu olarak görev alsa da şimdilerde yaptığı açıklama ile "kendi ülkemizde bile yabancı olmak" tezini eylemsel boyut getirme yolunda ilerletiyor..

yaptığı açıklamada, zengin yabancı turistleri ülkeye çekmek amaçlı vergisiz * tatil bölgeleri planlandığını türk turistlerin de sadece "pasaportları" ile girebileceğini belirtti

açıklama şu şekilde **
ekonomi bakanı zeybekci çeşme, bodrum, didim, marmaris ile antalya'nın batısında, zengin turistleri çekmek için içinde oteller, eğlence mekânları ve avm'lerin olacağı, sıfır vergili turizm serbest bölgeleri kurulacağını söyledi. zeybekci, yabancılara serbest olacak bölgeye türkler de pasaportla girecek dedi.

çeşme, bodrum, didim, marmaris ile antalya'nın batısında, zengin turistleri çekmek için "turizm serbest bölgeleri" kurulacak. ekonomi bakanı nihat zeybekci, verginin sıfır olacağı serbest bölgelerde oteller, eğlence mekânları ve avm'lerin olacağını belirterek "tekneler ve gemiler yanaşacak. yabancılar tamamen serbest şekilde girecek. bu serbest bölgeye giren türkiye'ye girmiş sayılmayacak" dedi.

ekonomi bakanı zeybekci, habertürk'e, ege ve akdeniz kıyılarında uygulanacak yeni turizm projesine ilişkin bilgi verdi. türkiye'nin turizm alanında önemli potansiyeli olduğuna işaret eden zeybekci, turizm ve ticaret serbest bölgeleri kuracaklarını söyledi. zeybekci, bu konuda maliye, turizm ve orman bakanlıkları ile ortak çalışma yapacaklarını belirterek "kurulacak bu serbest bölgeler, ülke için önemli cazibe noktası olacak" dedi.