nutella

kaşıklamayı bir kenara atın,kokusu bile insani orgazm eder.
pahalıdır, ekşi sözlük yazarlarıyla dalga geçerler nutellacı diyerek. tadı çok başka, diğerleri gibi değil. huzur, mutluluk, keyif hepsi bir arada.
(bkz: çikolata)

nutellanın gizli tarifini buldum:

şeker, bitkisel yağ, fındık %13,yağı azaltılmış kakao tozu %7.4,yağsız süt tozu %5,peynir altı suyu tozu %5,emülgator(soya lesitini),aroma.
domuz yağı içermez.
içinde bağımlılık yapıcı bir madde olduğundan şüphelendiğim kakaolu fındık kreması. yerken ölebilirim. dirilip yemeye devam etmek te tek arzum olur.
insanoğlunun büyük keşiflerinden biri.
aylık mutfak masrafının büyük bölümünü tek başına karşılayan, aile bütçesine zararlı kahvaltılık ürün. çok pahalı olduğundan değil, kahvaltı dışında da kaşık kaşık yendiğinden. alçak nutella! aman anneler duymasın bunu. hani tatlı yiyip tatlı konuşacaktık!
canımı vereceğim, gece uykumdan uyanıp beni dolaba çeken lezzet.
paylaşmadığım tek yiyecek...
kazanına düşülesi, içinden çıkılmayası.
bambaşka bir orgazm yaşama sebebidir. nutella için kavga bile çıkartırım. kralını tanımam.

(bkz: nutella yı yavaşça yere bırak ve teslim ol)
bu göbek nereden çıktı sanıyorsun
bir fıstık ezmesi değil benim için.
çikolatadan çok daha fazlası.
bu lezzete asla hayır diyemiyorum.. (bkz: reklam)
bir miktar nutella, bir adet muz, bir avuç ceviz. tanrım hikmetinden sual olunmaz!
gelerek bok götüren evimi temizleyen, bal dök yala kıvamına getiren kuzenime nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorken nutellamı buzdolabına koyup donmasına neden olduğunu görmemle bütün vefa, minnet duygularım kayboldu. şimdi onu arayıp çemkirmemek için kendimi zor tutuyorum. öyle bir şey bu nutella.
nutella-sarelle karşılaştırmaları var. sarelle dolapta taşa dönmüyor. içinde abudik gubudik katkı maddeleri de yok. bende şaşırdım ama sarelle sanırım.
anlamadığım bir şekilde bazı insanların aşırı abarttığını düşünüyorum. sarelle'nin yerini tutamaz. sarelle o kadar yer ettiki türk kültüründe bütün sarelle ve benzeri ürünlere sarelle deniyor. ama sarelle ürünün ismi. aslı çikolata ezmesidir* yani ama pek kullanan olmaz bu lafı. sarelle derler. yani bir sarelle değilsin nutella
bize orgazmik anlar yaşatan bu besinin başlıca hammaddesi palmiye yağıdır. yani dünyadaki devasa ticareti nedeniyle orangutanlar; asıl besini olan palmiyeye erişememekte, hatta öldürülmektedir. bu nedenle orangutanlar doğal hayattaki yaşam alanlarına el koyduğumuz için koruma altında yaşamak zorundalar.

bir nutellada ne kadar palmiye yağı kullanılır:
*

(bkz: afiyet olsun)

yalan değil, orgazmik bir tat. hepimiz seviyoruz ve bayılıyoruz ölümüne. beni şaşırtan ise, nutellayıçocukluğumda hiç hatırlamazken herkesin ' yıllardır ' nutella aşığı olması. bu durum bana kocaman bir poserlık olarak geliyor. markette, evimizde benzeri yerlerde nutella'yı hiç mi hiç hatırlamıyorum, bunun sebebi de ( yanılıyor olabilirim) türkiye'ye geç gelmesi/yayılması olabilir. nutellayı ilk hatırladığım çocukluk anım 5.sınıf fln, 2003 dolayları.
  • /
  • 2