ogün sanlısoy

1971 doğumlu, rock müzik tarzında şarkılara imza atan şarkıcıdır. pentagram grubunda da yer almıştır. bireysel olarak 5 tane stüdyo albümüne imza atmıştır.
sevdiğim ama nesini sevdiğimi bilmediğim kişi/şarkıcı. hiç de tipim değil. ilk çıktığı sıralarda, doksanların sonuydu sanırım. hoş bi çekiciliği vardı. uzun saçlar, çapa sakal falan. ordan kalmış olabilir ona olan platonik aşkım. yüzünü görmeden sadece şarkılarını dinleyince pek sarmıyor. kendisi hoşuma gidiyor.

favorim:
otizmli oğlu ozan barış sanlısoy için bir savaş veriliyor, eşi bu savaşta elinden geleni yapmakta, imza kampanyasına destek olunmalı.

http://www.change.org/p/ozan-bar%C4%B1%C...
"saydım" şarkısıyla çıkış yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam, ilk solo albümünden. daha sonra birkaç şarkısı da iyi gelmişti kulaklara, taa ki "ben de özledim" şarkısını coverlayana dek.. "ğ" harfini sündüre sündüre söylerken ferdi'nin yorumuna benzetmiş gibi gelirdi bana. işte o gün, ogün'ü sayamamıştım, ogün buralardan alıp başını gitmişti uzak diyarlara. 2007 yılı olabilir gurur kaynağımız pentagram yıllar sonra camiaya 4 şubat konseri ile geri dönüş yapmıştı.
yüreceğim hop hop ederken biletlerin çıktığı ilk gün gidip almıştım biletimi. muratçığım ilkancığım sarı sırma saçlarını savura savura beyaz ışıklar ardından atına binmiş beyaz atlı gibi süzülüp geldiğinde sahneye, bostancı gösteri merkezinin sahnedeki perdelerinin açılması adeta saatler almıştı, "in esir like an eagle" şarkısıyla giriş yapmışlardı konsere... ah gençliğim... konserin sonunda da ogün sanlısoy katılmıştı, gerçekten canlı performansı çok sağlam.

aynı zamanda almora'nın 2008'deki kıyamet senfonisi albümünde ogün'ün söylediği "iyiler siyah giyer" şarkısı da şiddetle dinlenilesi şarkıdır.