orhan gencebay

benim için gitarda jimi hendrix neyse,sazda da orhan gencebay odur. hendrix gitarla tam anlamıyla sevişir,orhanda sazı ağlatır.ve nasıl unutulur:

(bkz: batsın bu dünya)
öncekiyazlık sitede komşuyduk..ama sohbetimiz olmadı..lakın oğlu altan abiyle gayet iyi muhabbetimiz vardır..severim ....
lise yıllarımda çok beğendiğim,için için eridiğim o matematik öğretmenimin çok sevdiği ve dolayısıyla benim de bu vesileyle dinlemeye başladığım sanatçı
çok büyük bir sanatçı olmasına rağmen sanat yaşamı boyunca canlı performansı çok çok azdır, sebebi nedir tam olarakta bilinir mi onu bilmiyorum ama ilginç bana göre!
inanılmaz besteleri olan bir şahsiyattır efendim
''sıratı geçecek imanım var da aşkından geçmeye gözüm kesmiyor.'' gibi sözlere imza atmış saz ve müzik üstadı. üzerinden seneler geçtiği halde türk müziğindeki önemi hala tam olarak kavranamamıştır. efsane şarkıları arasında bırakında yaşayalım, beni böyle sev, kabahat seni sevende, dert bende derman sende, dilenci gibi eserler sayılabilir. bazı avrupa ülkelerinde yaptığı müzik üzerine tezler yazılmış ve türk müziği için devrimci olarak nitelendirilmiştir.
orhan baba bizi berbudar ettin be gülüm! arabeskin kokuşmuşluğunu gideren sestir.
bindin asansöre, karşında orhan baba;

rexona kullan evlat * diye fısıldıyor kulağına.

ne yaparsın?

----- bu alana reklam verebilirsiniz ---------- bu alana reklam verebilirsiniz -----