otostop

önemli olanın doğru arabaya, doğru şoföre denk gelip arabayı durdurmak değil, vücudun doğru bölgelerini ortaya çıkararak arabanın durmasını sağlama olduğu beceri, sabır ve teknik duruş gerektiren ayaküstü bedava araç kiralama hizmeti.

- bacaklarına güvenen bir bacağını açarak hafif öne çıkarır,
- kıllı ya da kaslı vücuduna güvenen gömlek düğmelerini gevşetir,
- ya da eğilerek yanlışlıkla kıç çatalını gösterir.
öğrencilik yıllarında parayı alkole yatırdığımız dönemlerde arkadaşlarla nadiren de olsa yaptığımız faaliyet. neyseki sorun yaşamadık o dönemde ya da kimseye sorun olmadık. bedava yolculuk anlamında olan faaliyt sonrasında cinayet, gasp, tecavüz veya buna benzer suçlar işlendiği görülebilmektedir.
öğrencilik yıllarında bir bira daha içeyim derken meteliksiz kalıp taksimden avcılara gitmek için çabalamaktır. başarı sağlandıktan sonra bağımlılık yaratandır. tuhaf bir heyecandır. <br> <br>anısı da vardır; <br> <br>(bkz: ilk eşcinsel deneyim)
bu gece çekmek zorunda kaldığımdır. üniversiteden sonra değişik bir duygu kaplamadı değil hani. bir de şu filmlerdeki gibi yakışıklı biri sürücü duraydı ya trabzonlu prototip amcanın yerine. şaka maka yolda kaldım resmen, ne taksi var ne de diğer araçlar duruyor. sağolsun (mng kargo)nun trabzon nakliyatını yapan amca durdu da aldı sağolsun.
adrenalin dolu seyahat biçimi. bi sene tüm cesaretimi toplayıp bu şekilde tatile çıkacağım. belki de çıkamam orasını bilemiyorum yani.
bedava seyahat etme yöntemi. eğlencelidir. eğlenceli olduğu gibi tehlikelidir de. bir sürü farklı insan tanırsınız, sohbet edersiniz, dinlersiniz, yol uzunsa birbirinizi tanımaya başlarsınız. keyiflidir.

2009 yılında manisa - izmir - aydın - eskişehir - ısparta - antalya = toplam 10 gün sürdü.

aynı yıl manisa - izmir - bodrum = toplam 7 gün.

onun haricindeki sayısız manisa - izmir - foça seyahatlerini saymıyorum bile.

otostop'ta altın kural ; çok zor durumda kalmadığın sürece asla tek başına otostop yapma.
yapmaya asla cesaret edemeyeceğim bir eylemdir. tek başına olmaz yani. çok tehlikeli bulmuşumdur her zaman. * ama büyük bir adrenalin, macera, yenilik, farklılık isteyenlere önerilir sanırım.
yaz tatillerimin birinde türkiye ile başlayıp ileri zamanlarda avrupa ve asya'yı da içine almasını düşündüğüm gezme şeklim..
yararlı olduğunu düşündüğüm pek çok bilginin ulaşılabileceği bir kaynak olarak : http://www.hitchwiki.org