out in the dark

yönetmen michael mayer'ın 2012 yapımı ilk uzun metrajlı filmidir. keni ülkesinde ve israilde hiçbir yere ait olamayan filistinli bir genç ile, israilli genç avukatın eşcinsel aşkını anlatan politik ve duygusal filmdir.bir eşcinselin çevresindeki yaşam ile yüzleşmesini, bir diğerininde köşeye sıkıştırılma hissini ve çaresizliğini özellikle de politik görmezden gelinmeyi hatta hiçe saymayı gözler önüne seren bir filmdir. özellikle bu konuları derinlemesine gösteren ve hissettirin bir filmdir. kısacası kimin eli kimin cebinde, kimin gözü kime deydi tarzındaki fantastik hayatlara, drama düşkünlerine izletilesi bir filmdir. çünkü asıl yozlaşmanın ve politikanın eşcinselliği ve ilişki kurmayı ne denli zor hale getirdiğini göstermektedir.


trailer:imdb:
470e

inragandi için: http://kickass.to/out-in-the-dark-michae...

(bkz: eşcinsel temalı filmler)
geçen sene toplumsal cins komitesindeyken film listesine koyduğumuz ama izleyemediğimiz bir filmdi. bugün öyle gece gece açayım dedim. sonuç olarak ağlamaktan helak oldum. gayet başarılı bir film, mesajları çok güzel bir şekilde veriyor. roy rolündeki eleman iyi oynuyor oldukça (bkz: michael aloni ) onun dışındaki oyunculuklar çok başarılı değil, senaryo sağlam, politik mesajlar yerinde süresi de makul baya baya güzel film ya. bu arada roy beni bul evlenelim.
şu filmi izleyin de halinize biraz şükredin asdfadsf. yok tabii ki bunu demeyeceğim. bak ne güzel yazdım kelimeyi. demicem yazmadım yani. doğrusunu yazdım. öhöm. neyse konu neydi ha film. evet izleyin valla güzel yani. bizim gibi ortadoğu coğrafyasında yaşanan bir aşkın ne kadar zor şartlar altında nasıl bir şekle evrildiğini anlayıp, şu yaşadığımız hayatı daha anlamlı kılabilmek adına elimizden gelenleri ardımıza koymamamız gerektiğini düşündüren bir film olmuş.
sevdim ben siz de sevin. dünya bir buçuk saatliğine de olsa güzelleşsin.