panseksüel

karşısındaki insanı erkek veya kadın olarak ayırmaksızın, belli özelliklere sahip olan bireylere cinsel ilgi duyma durumudur.

şöyle ki, diyelim kısa sartlı, küt burunlu ve uzun boylu insanlara ilgi duyan bir kişi, böyle bir tip karşısında cinsel ilgi duymaya başlar. böyle olunca cinsiyet önemli değildir.

ayrıntılı bilgi için http://tr.wikipedia.org/wiki/panseksüellik
estetik zevke düşkün insanlardır. aslında bazı biseksüeller de panseksüeller gibi beğendikleri kadında veya erkekte benzer özellikleri ararlar bu durumda kadın veya erkek seven değil sadece belli bir tipteki insanı seven kişi olurlar.
bu ben oluyorum. bir kategori altına girmenin "beni-kısıtlayan-ama-aslında-içten-içe-sanki-biraz-da-rahatlatan-ama-kendime-itiraf-etmekten-kaçınmam" duygusunu yaşıyorum.

şok! şok! şok!

maalesef penseksüellikten atılıp biseksüelliğe kaldığım yerden devam ediyorum.

şakası bir yana, biseksüelikten farkı, panseksüelliğin bir tür cinsiyet körlüğü olması. yani ortada tek bir cinsiyet varmış gibi. bu durum hem karşı taraf tercihini hem de kendi yapısını bağlayan bir yapı. oysa biseksüellikte kadından kadın olduğu için, erkekten de erkek olduğu için hoş... hashoşş... ohşş...

ek olarak, tıpkı aseksüellik gibi, panseksüellik gibi giderek popülerleşip yanlış kullanımlara neden oluyor. aradığını bulamayıp hayal kırıklığı yaşayan, veya tatminsiz, kötü bir ilişkiden çıkmış insanlardan "sanırım aseksüelim" lafını çok rahat duyabilirsiniz. pek çok gay ve lezbiyen için neredeyse nefret objesi haline gelen biseksüelliğin panseksüellik olarak ifade edildiğini görmek çok da şaşırtıcı değil. (heteroseksüeller hariç, onlar için hala eğlenceli bir oyun alanı gibi)

sonuçta hep baskı hep baskı.
heryolagelen demektir. bence sorun yok. akıllı olsun adam olsun daşşaamı yesin.
panseksüellikte sadece bundan önce anlatılanlar gibi hemcins, karşı cins durumu da yok. burada özellikle panseksüel olan kişinin kendini tanımlamasına da dikkatle bakmalıyız. bu tanımın çıktığı yerlerde bizim trans birey dediğimiz kişilerin yönemlinlerindeki ya da yönlendirilmeye çalışıldıkları cinsten rahatsızlık duyduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. mtf diye tanımlanan bir trans birey kadınlardan hoşlanıyor ve erkeklere yönlendirilmekten rahatsızlık duyduğunu dile getiriyor. bu tam tersi için de geçerli. kısacası bu zorlamanın neticesinde panseksüelizm doğmuş durumda. aslında bizim lgbt camiası bunu iyi anlasa, kendini daha iyi konumlandıracak ama nerede!
hayatımda bir kere tanıma fırsatı bulabildiğim aşmış bir beyde gördüğüm eğilim. ankara'da yaşıyor olması hasebiyle muhabbeti ilerletemedik tabi. edm dinleyip, orta amerika folkloruna ve italyan sinemasına ilgisi vardı. oyş çok çekici. maalesef güzel olan her şeyin uzakta olması kuralı gereği yollarımız birleşemedi.

gözlemlerime göre rahat kafada, sıkıntısız insanlar.
o aşma evresine gelemiyorum tanrım neden straight kadınım... umarim o evreye erisebilirim.. şimdilik mümkün degil gibi . insanüstü bence tüm panseksüeller. düşünsene trans kadınım bir baska kadının ruhuna aşık olup o kadinla sevgili oluyorum falan . sense8 dizini izleyen insanlar demek istedigimi anlayacak. izleyiniz izletiniz .
biseklerle birlikte en çok ilgimi çeken iki yönelimden biri. eğer bende bastırılmış bu türden bi his varsa çıksın bi an önce açığa.

kimlik ve tanımlamalardan hoşlanmasam da cinselliği cinsiyetle ilişkilendirmediğim için sanırım bu ben oluyorum.
boys or men with pussy durumuna olan derin zaafımın beni bu başlığa bir adım yaklaştırdığını düşünsem de kadınlara duyamadığım seksüel çekim bir o kadar uzaklaştırıyor.