pastafaryanizm

tanrısı uçan spagetti canavarı olan parodi din. vikipedi sayfası oldukça ayrıntılı işlemiş: http://tr.wikipedia.org/wiki/pastafaryanizm

tabii ki eşcinselliğe bakışını merak ederek biraz araştırdım. uçan spagetti canavarının kutsal kitabında yer alan 8 adet eğer yapmazsanız çok memnun olurum* içerisinde 3. madde der ki:

--- alıntı---
eğer başka insanları yargılamak için nasıl göründüklerine, veya nasıl giyindiklerine, veya nasıl konuştuklarına bakmazsan, veya, yani, iyi davran işte, tamam mı? ha bir de şunu kalın kafalarınıza sokun: kadın = insan. erkek = insan. aynı = aynı. biri diğerinden daha iyi değildir, tabi konumuz moda değilse, zira kusura bakmayın ama onda üstünlük kadınlarda, ha bir de mor ile fuşya arasındaki farkı bilen bazı erkeklerde.
--- alıntı---

buradan anlaşılacağı üzere eşcinsellik lanetlenmemiş. ancak gene de heteroseksüel erkek egemen bir din, mesela cennet ve cehennem kavramlarına bakarsak; cennette bira volkanları ve striptizci fabrikası var. cehennemde de aynı şeyler mevcut ama bira yavan ve striptizciler cinsel yolla bulaşan hastalık taşıyor.

ayrıca
(bkz: uçan spagetti canavarı)
(bkz: kızarmış ekmeğin üzerinde çıkan uçan spagetti canavarı sureti)
cennetinde bira volkanları ve striptizci fabrikaları olduğu için heteroseksüel erkek egemen olduğu düşünülmemesi gereken din. zira bira heteroseksüel içeceğidir diye bi kural yok. araştırdık, tekyönde en çok satılan içki bira. ayrıca striptizcilerin cinsiyeti belirtilmemiş. dolayısıyla erkek striptizcilerin olmadığı anlamına gelmez. uçan spagetti canavarının ipine sıkı sarılın. doğru yoldan ayrılmayın. şüphesiz o ödüllendiricidir.
mensubu olduğum dinlerden biridir.
en çok satılan alkolün bira olması nedeni ucuz diye çok fazla satıyor boş boş konuşmayın ulen ..
dualarını 'ramen' diyerek bitiriyorlarmış.