pembe hayat

lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transeksüel bireylerin özgürlük adalet ve barışı temel değerler olarak kabul etmelerini, dil, din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, felsefi inanç, mezhep, ekonomik statü ve bölge ayrımı yapmaksızın bütün ezilen kesimlerle dayanışmalarını teşvik etmek; hayatın her alanında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı mücadele edebilmeleri yönünde kendilerine yardımcı olacak kültür, eğitim, sanat, spor ve buna benzer faaliyetleri yürütmek ve bu yöndeki faaliyetleri maddi ve manevi destek sağlamaktadır.

pembe hayat lgbtt dayanışma derneği uluslararası alanda cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı faaliyet yürüten uluslararası lgbt derneği ılga ve avrupa kolu ılga-avrupa, avrupalı transların örgütü transgender- avrupa ve tüm dünyadaki gençler ve öğrencilerin sorunları üzerinden faaliyet yürüttüğü uluslararası lgbtq gençlik ve öğrenci örgütü ıglyo nun aktif üyesidir. uluslararası seks işçileri ağı network of sex workers project üyesidir.

http://www.pembehayat.org/sayfa.php?sayf...
dün uğrayıp üye olduğumuz, inanılmaz sıcak insanları barındıran, haftada bir kaç saatte olsa uğrayabilecek gönüllüler arayan, gönüllüleri için eylül ayı gibi ufak bir eğitim düzenleyecek olan aynı zamanda aralık-ocak aylarında 2. kuirfesti düzenleyecek olan lgbtt dayanışma derneği. gönüllülerin %90'ının heterosexual... bilmem anlatabildim mi? haydi! **
aldığı maddi bağışları sonuna kadar hakeden oldukça iyi bir şekilde donanımlı olan kişilere sahip trans ağırıklı lgbti derneği. oldukça sıcak ve samimi tavırları var burdaki herkesin. aynı zamanda kırmayıp ataerkinin baskın olduğu taşradaki bir üniversiteye davetimiz üzerine gelip sunum yapmaları ile gönlümüzü fethetmiştir. *
dilek ince giysi bankası yeni yıl hediyesi olarak yaklaşık 100 lgbti mahpus için 40 kargo hazırlamışlar.

http://asdi-lgbti.com/2016/12/21/pembe-h...
her yıl trans kampı düzenleyen dernek. bu yıl 6.sı düzenlendi. birçok atölye düzenlenen kampta bu yıl transların kendi haberlerini yazabilmeleri için bir atölye düzenlendi. atölyeye katılanlar kendi haberlerini nasıl yazmalı, haber nasıl yazılır sorularına cevaplar buldular.

https://asdi-lgbti.com/2017/08/16/6-tran...
düzenledikleri trans erkek kampında 15 trans erkek ile yaptıkları röportajları bir araya getirip ne kadar da trans bir erkek kitabını yayınlamışlar.

https://asdi-lgbti.com/2017/08/28/ne-kad...
çıkardıkları röportaj kitabı için;

(bkz:vardık varız varolacağız)
siyah hayatlar yaşıyoruz
youtube kanalı üzerinden etkin şekilde videolar paylaşıp kamuoyu oluşturacaklarına dair bir video yayınlamışlar. takip edelim bakalım.

hak ihlaline uğrayanlar için bir başvuru formu düzenleyerek kişilere psiko-sosyal ve hukuki konularda destek vermeye başlayan, beğenerek takip ettiğim dernek.

https://asdi-lgbti.com/2018/11/22/pembe-...
lgbti bireylerine hukuki ve psikolojik açıdan destek sağlamaya çalışan dernek. ben kendileriyle irtibata geçmiştim ve gerçekten ilgilenmişlerdi. sağ olsunlar.
yorumlar çok dikkat çekici

https://www.facebook.com/www.pembehayat....


*


***
editşın: tahmin ettiğim gibi link kaldırılmış. merak edenler yazılanları şu entry'den okuyabilirler: (bkz:#405104)

ulan ne akıllıyım be. ben biliyorum silineceğini ekran alıntısı aldım. ehehe heh.
yakın zamanda saldırı haberi paylaşmışlardı. olayı anlamadım desem. iftar yemeğinde transfobik birileri saldırdı sanmıştım ama görünen o ki lgbti+ içerisinde bir tartışma bu. bu şartlar altında ne olup bittiğini açıklamaları gerekir. eğer bir hata varsa da üstüne yatmadan konuşulmalı. çünkü söylenen şeyler o kadar farklı ki insan anlamıyor.
dernek emektarlarından tombiş anne olarak tanınan afet tutku hayatını kaybetmiş. devri daim olsun.

https://www.kaosgl.org/haber/tombis-anne...
lgbti+ler üzerine sözlü tarih belgeseli yayınına başlamışlar.

(bkz:yıllar affetmez)