pis yedili

insanı esasında bir iskambil oyunu olan pis7li den soğutan show tv dizisidir. lakin kanal gezerken fark ettim ki sözlükteki bir takım arkadaşlarımızın pek beğenebileceği bir resim öğretmeni endam etmektedir bu dizide.
hadi yine iyisiniz.

öptüm, bye.
her gördüğümde bunun senaryosunu ilk öğretim öğrencilerine mi yazdırıyorlar dediğim, oyuncularının zaten birer maldan ibaret olduğunu bildiğim dizi, gerçi günümüz çocuklarına hakaret sayılır zekaları göz önüne alınınca.
30 - 35 yaşında oyuncuları liseli diye yutturan dizi.

birde harun kolçak ve bir kaç oyuncu daha yeni sezonda kadroya alınmış;

(bkz:#73517)
her gördüğümde ağız dolusu sövmekten kendimi alamadığım dizi.ne boktan senaryo ve oyunculuklar yani hiç mi ne yaptıklarına bakmıyorlar.oyuncuların yerinde olsam sokakta gezemem o ne ya öyle.komik olduğunu zanneden karakter zaten ibretlik bi şey.bi de hiç biri liseli gibi değil hele sarışın ile sevgilisi kadir doğulu bildiğin kart yani üniversiteli bile olmaz onlardan.
artık doktorları da geçen, her zapta karşıma çıkıp "yine mi be!" naralarıma sebep olan pepee izleyici kitlesi dizisi. *
senaryosu, american horror story 'den araklanandır. şaka lan şaka amerikalılar bizden özenip yaptılar o diziyi ama pis yedili kadar korkunç olmadı, olamadı.
"lakapsız lise dizisi olmuyor mu?"

işte bu soruyu sordurtuyor bana bu rezalet dizi. yok cimbom, orço, trafo bilmem ne...

ben de kendi lise dizimi çekmeye karar verdim. karakterleri ise şöyle olacak:

1- yarrak hasan

grubun malı, zıpçıktısı. her olaya burnunu sokan, burnunu soktuğu her olayı da boklayan gerzek. aptal mimikleriyle sevimlilik yapmaya çalışır.

2- zurnacı mülayim

yetimhanede büyümüş dertli genç. atarlı şehrin atarlı insanı. annesi yıllar önce talihsiz bir kazada vefat etti. babasının kafasına da okey masasında inek düşünce yetimhaneye gitmek zorunda kaldı. orda çok iyi yürekli bir zurnacıdan zurna çalmayı öğrendi. şimdiye kadar geçimini zurna çalarak sağlıyordu. ta ki bir kavgada zurnayı herifin birinin götüne sokana dek...

3- lamer bünyamin

albino hastası. boş zamanlarında msn şifreleri çalıyor. sevimsizlik abidesi.

4- oynak götlü muharrem

grubun ağır abisi. bu lakap ona neden verildi, bilinmiyor. zurnacıya günde 250 defa "la bi dur gari amına koyim!" diyor. herkes ona hasta. boş zamanlarında google'a özlü sözler yazıp, özlü söz dağarcığını genişletiyor.

5- kaşar hülya

önüne gelene veriyor. (yarrak hasan hariç)

6- jambon yasemin

saçlarının rengi jambona benzediği için bu lakabı aldı. oynak götlü muharrem'e yanık. görüntü olarak hipopotamı andırmakta.

7- ayıcık fadime

140 kilo. ikiz kardeşini yediği hakkında dedikodular var. finansal açıdan grubun amına koyuyor. (her allah'ın günü 14 tane lahmacun yenir mi be kardeşim!)

dizinin ismi: koz maça

kahramanlarımızı yeni okullarında neler bekliyor?
aptal kutusunun adının hakkını veren dizilerden biri.

benzer örnekleri icin (bkz:en kötü diziler)