pokemon

isminin açılımı pocket monsters (cep canavarları) olan japon animasyonu.
şu sıralar genç diye tabir edebileceğimiz kişilerin çocukluk dönemine tekabül eden zamanlarda yayınlanan 1 numaralı çizgi dizi.
çocukken 1 den 151 e kadar hepsinin adını sayardım.hala daha kart koleksiyonumu saklıyorum ileride yeğenlerim trilyoner olacak.gameboy oyunlarım da cabası.bir nevi hastalıktı ama güzeldi.pişman değilim yine olsa yine yaparım *
pikaçu seni seçtim shikicem gel yawrum.
pikaçugillerin anime ailesi.
eve her geldiğimde ilkokul çağındaki kardeşimi izlerken bulduğum çizgi film. filmden etkilenip camdan atlayan bir çocuk vardı ve ben birgün kardeşim de "pikachuuuuuuu" diye bağırarak kendini balkondan atacak diye korkar kanal değiştirmeye çalışırdım. o da bana karşı koyardı hep. sonra baktım olmuyor ben de izlemeye başladım. artık eve dönünce oturup kardeşimle pokemonları izliyordum. roket takımını tutardım ama hep kaybederlerdi..
üniversiteye giden koca koca çocuklar hala bunu izliyor. sinir bozucu anime.
sanal ortamda da trendini kaybetmemiş, tumblr da popülaritesi hala yüksek olan capon işi.
severdim ben bunları, izlemesini de tasolarını da. bin adet tüm serilerinden, boylarından hala sakladığım tasoları hatırlattı.*
en son bölümünde charizard poliwrath tarafından dondurulmuştu. ash buzları çözdü ama charizard ın kuyruğundaki alev sönmek üzereydi. asi olan charizard ash e son bir bakış attı ve bölüm bitti. bir daha da izleyemedik güzelim çizgi filmi. onun yerine başka bir çizgi film koymuşlardı.
küçükken izlediğim çizgi film
zu an dusundum de charmerder in atesn sende oldugunu dusunsene ve kolilerinde biraktigin etkiyi diye dusunmeden edemedim
o dönemde çocukların tüm eşyalarında görür olmuştuk bunları. t-shirt, top, oyuncak, su matarası, bardak vb. bir çok üründe köşe olmayı hedefleyen üreticilerin bir numarası olmuştu.
çocukların pokemon olabilmek adına parmağını prize sokmasına sebep olmuş animedir. çocukluğumun en güzel çizgi filmlerinden biriydi diyebilirim. *
bağımlılıktır. üniversite öğrencisi, 5. senesini boş boş geçiren ev arkadaşım sabah akşam bunları izliyor.
son birkaç haftadır bölümleri dizimag'a yüklenmeye başlandığı için deli gibi izlediğim çocukluğumun çizgi filmi.
bir bölümünde ağlamışlığımın bile olduğu, küçükken hastası olduğum çizgi dizi. ash, pikachu'yu terkediyordu bir bölümde, ağlayarak uzaklaşıyordu ondan, sonra ayağını taşa çarpıp düşüyordu falan koşarken. sonra dönüp alıyordu gerçi pikachu'yu, ben de ağladığımla kalıyordum. professor oak'a aşıktım o zamanlar*.
pikaçu karakteri fenomen olmuş sevimsiz çizgi dizi. ayrıca çocukları kötü etkilediği için -bir çocuk pikaçuya özenip uçmaya kalkınca balkondan düşüp yaralanmıştı diye hatırlıyorum- çok tepki alan anlamsız çizgi dizi.
digimon kadar harika olamayacak bir çizgi dizi. ama ondan daha fazla popüler olduğu kesin.
  • /
  • 2