ray of light

madonna'nın 1998 çıkışlı ray of light albümünden çıkan ikinci şarkıdır.
4 dalda grammy kazanan madonna albümü. kızının hemen doğumu sonrasına rastlayan albümde baya sakinleşmiş görünen sanatçı, kariyerinde ilk kez siyasi ve seksüel mesaj vermeyen şarkı ve klipler yapmıştır.

sıra ile yayınlanan tekliler:
frozen
ray of light
drowned world/substitute for love
the power of good bye
nothing really matters
madonna'nın pop müziğe hediyesi. kafamdaki geleceğin soundtrack'larından, asla bıkmadığım bir albüm. her şarkısı o kadar güzel bir araya getiriyor ki farklı türleri, madonna'nın sesi o kadar bilge ki dinlerken sürekli farklı şeyleri çağrıştırıyor. bir albümün kapağı bile mi bu kadar sade ama mükemmel olabilir...
entry'i okuyan sizleri sky fits heaven'e alıp entry'mi noktalıyorum:

masterpiece budur abi.
eskimeyecek sıkılmayacak bıkılmayacak bir maddy albümü....
kodlari henüz çözülemeyen bazi çevrelerce 90lara hakim pop algısını tamamen sona erdirip yeni bir donem açtığı tasavvur edilen grammy yağmuruna tutulmuş albüm.

ana pop çizgisinde degerlendirilse de albumun en enteresan yani icinde yer alan amsalsiz ambient ve deneysel parçalar, bu anlamda kanımca album yapılmış en iyi tema dışı deneysel albüm.

adele'nin son albümüne de esin beyyinesi olan ray of light öylesine güçlü ki kelimelerle ifade edilmeyecek bir örülüm ve lezzette.

haliyle madonna'nın yapmış oldugu en iyi işi.
sky fits heaven gibi mükemmel bir şarkıyı barındıran albüm. bu kadın ne ara bitch i'm madonna söyleyecek kadar düştü anlamıyorum.