sadece eski sevgilisine benzeyen tiplere aşık olan insan

yeterince bitebilmiş değil türden, yarım yaşanan şeyleri üzerinde taşıyan, bir gün öyle bir an gelip çatacak inancıyla eskiye ışınlanacağını düşünüp; sade ve sadece eski sevgilisine benzeyen ya da onu hatırlatan tiplerle çıkan insan.

şeklen ve ruhen benzerlik yakaladığı görülse de, hiçbiri bir eski sevgili değildir.
hislerinde yanılmak farkındalığıyla büyük aşıkları derin uykusundan uyandıracak insandır. ne yazık ki hepimiz hep onu ararız ama onu onda aramaya gerek yoktur.
sadece tipe aşık olunur mu diye düşündüren ,kafasında tasarladığı tiplere aşık olduğunu zannedip saplanan insan. böyle bir tanıdığız varsa ve bu kişinin aşık olması için size benzemesi yetiyorsa, olası benzerlikten dolayı tüm aile fertlerini ve akrabalarınızı uyarmanız gerekir.
geçmişe obsesif insan modeli
dinleyiniz "leman sam - anladım ki hiç kimse sen değil"
terazi burcu olması kuvvetle muhtemel insandır. terazi burçlarının her zaman kafalarında genel geçer belirli bir tipi vardır ve çoğunlukla o tipteki kişilere yaklaşır/sever/aşık olur. hatta o tip değişince kafaları çabucak karışabilir. mesela bir chaser sa sevgilisi zayıflayınca dengesi bozulabilir.
her insanın bir tipinin olmasıyla ilgili olabilecek durum. şöyle ki ben dün de kara kaşlı kara gözlü kadınlardan hoşlanıyordum, bu gün de. dolayısıyla eski yeni ilgi duyduğum tüm kadınlar birbirine benzer.
klon endüstrisinin arayıp da bulamadığı insan tipi.
aşık olunan kişiyi ki adı üstünde aşık olmak,o insanın her şeyini sevmek demek. eski sevgilideki her özelliği benimseyip karşısına çıkan her insana bir kıyafet gibi giydirmek büyük haksızlık. yersiz beklentilere sebep olabilir.

(bkz: sen şimdi gidiyorsun ya herkes sana benzeyecek)
sadece eski platoniğine benzeyen tiplere aşık olmaktan bir seviye yukarıdadır.
bir süre sadece esmer ve gözlüklü kadınlara aşık olmama sebep olmuştur
sadece tiipine bakarak bir insana aşık olunabiliyormuymuş diye beni düşündüren durum.öyleyse onun adı aşk değildir zaten şehvettir.ilk görüşte aşkada inanmıyorum o yüzden