sadece heteroseksüel arkadaşlarımla görüşüyorum diyen eşcinsel

eşcinsel ilişkilere erken başlamasına rağmen kendini hala kabul edememiş eşcinseldir. bir yol bulup heteroseksüelliğe geçiş yapmalıyım der durur. homoseksüel olduğu halde homofobik davranışlar sergiler ve eşcinsellerden nefret eder, bir yandan kopmak istese de diğer yandan tamamiyle aslında bu ortamın içindedir, bunu sadece kabul edemez. bazen de birileriyle görüşmemek için bahanedir bu sadece.
escinsel arkadasi olmayan insandir.
flört ettiğim kuş beyinlinin geçen pazar buradan 2 arkadaşla çıkıp muhabbet ettiğimi öğrendiği an bana verdiği tepki diyalog şu;

-napıosun?
-arkdaşlarla sahilde kahve içiyoruz.
-...bear mı arkadaşın?
-evet ne oldu?
-sen utanmıyormusun yaa birde arkadaşım diosun, utandamdan da facete falan paylaşıosunuz.
-niye senin hiç gay arkadaşın yok mu?
-yok, olamaz da..
-sen nesin peki?
-ben özel hayatımla arkadaş çevremi karıştırmam, çok komiksiniz bir sürü gay birlikte mi takılıyorsunuz, acıyorum size!
-ben sana daha çok acıdım, ezik bi siktir git.

şaka gibi ama bu diyalog daha kendisini kabul edememiş bir eşcinselden geliyor... merak ettiğim şey şu tamam benimde fazla gay arkadaşım yoktu ama en azından burada ki insanlarla tanışana kadar çünki sokağa çıkıp pardon siz gaymısınız, o zaman arkadaş olalım diyemezsin... burada ki eleman eşcinsel insanlarla takılmanın aşalık bir durum olduğunu düşünüyor lakin kendisi de eşcinsel. insanlardan kendini saklamak gizlenmek için hetero ortamlarda kendisini kasan ve asla olduğu kişi olamayan bir insan modeli işte sadece bir dafa kendisi ile aynı kafada olan insanların ortamında kendiyle tanışabilse kime acınması gerektiğini anlar ama zor bu milletin bu kafaları değiştirmesi çok zor.
kişiliği, ''tercih''i oturmamış (bulunamamış) varlıktır ve kendisi aseksüeldir. ne olduğunu dahi bilmez. tüm eşcinsellere karşı devamlı savunma içindedir. selam verirsin onu yer varmı olarak algılar. herturlu gay ortamdan soyutlar kendini. ama sosyal hesaplarında boy boy çıplak pozlar veren o değildir. bir de içinde ''bear'' kelimesi geçen her cümle, kelime, resim veyahut fotoğraf onlar için sadece seks anlamına geliyor. bir dönem takıldığım birisi ile yaşadığım dialog ise;

- nerdesin?
- netteyim seni bekliyorum.
- emesenin (msn messenger) açık değil!
- dur, normal olan açık. kapatayım anormal (gay) olanı açayım.
- sen o'nu silmedinmi?!
- neden sileyim?
- ben seni oradan tanıdım.
- olabilir!? ne var bunda.
- benden başkaları ilede oluyorsun sen!
- ben o adresi sadece seks için kullanmıyorum. benimde gay hayatım var (arkadaşım, dostum, düşmanım).
- ne biçim insansın sen? önüne gelene veriyorsun!
- wtf (sağ klik, bye)
arkadaşlık ne zamandan beridir cinsel yönelimler üzerine kuruluyor sorusunu aklıma getirmiştir. bu sözü söyleyenlerin halen kendileriyle barışık olmadıkları ve/veya homofobik gay(!) olma olasılıkları %99.9... dur. böyle duruşlarının altında bile über süper gaylik yattığı aşikar.
gizli heteroseksüel olma ihtimali yüksektir.
eşcinsellere güvenmeyen eşcinseldir. böyle bir durumda kendine de güvenmemesi gerekir. tuhaftır
iki ibne anca sikişir zihniyetine sahip ibnedir.üstüne üstelik siz heteroseksüel insanlarla fazla samimi olamadığınızı *ve eşcinsellerle iyi anlaştığınızı söyleyince de sizi asosyal ve kaşar olmakla suçluyorlar.
(bkz:
uzak durulması gereken gay çeşitleri
)
eğer arkadaşları gay olduğunu biliyorsa bi nebze tamam ama bilmiyorsa bildiğin delidir. aşık olsan derdini anlatamazsın, beğendiğin kişileri söyleyemezsin tamamen farklı bir kişisindir. her şey yalandır. hayatının çoğu yalandır. berbat ötesi bi durum.
elimi nah yaparak erman toroğlu gibi 'sizi o korumaz,bu korur' diyebileceğim gay insan
aynı modelden birisi ile yaklaşık 8 aydır görüşüyorum, arkadaşım, amcam, büyüğüm dediğim insan her seferinde evine gittiğimde sanki evine gitmek ile onunla birlikte olmayı kabul etmişim gibi birlikteliğe yelteniyor, zamanında twitter da bol lgbti arkadaşımın olmasına da ayrı laf yapardı.
şimdilerde growlr ve grindr hesapları ile koli * arayışındaymış, ne diyelim ayy o kadar eşcinsel insanla nasıl görüşüyor ve kendini saklıyorsun hayretler içindeyim.
heteronormativite* kurbanı, kafası bayağı karışmış eşcinsel söylemi.

anlamadığım nokta, sadece heteroseksüel arkadaşlarıyla görüştüğünü kime söylediği. böyle bir şey söyleyen kişi muhtemelen o arkadaşlarına out değil, ee o zaman eşcinsel birine söylüyorsa yalan söylemiş oluyor.*
yorumlarınızı sırasıyla okudum ve yaklaşımlar beni rahatsız etti . şöyle ki şahısların arkadaş çevrelerine fazla anlam yüklemiş hatta bunu kendi içinde homofobik gay demeye kadar götürmüşsünüz . muhtemelen karşılaştığınız tiplerden * kaynaklanıyor ; lakin şahsın hayatı hakkında ayrıntıları bilmeden sorduğunuzda verdiği cevabın samimiyetini görmezden gelmeyelim . özetle olağan bir durumdur .
kabuğundan çıktıktan sonra onu beğenmeyen sümüklüböcek gibi birşeydir...
yer yer hem ötekileştirici hem de homofobik olabilen eşcinsel'dir.
farkında olmadan gülünç duruma düşen eşcinseldir.
homoseksüeller tarafından homofobikliğe uğramış eşcinsel olabilir. belki hetero arkadaşları daha hoşgörülüdür.
ben ilk başta bunu aileye söylenilen yalan olarak algıladım. ama özellikle üniversiteye geçene kadar kendi yaş grubunda eşcinsel bulmak zor olduğu, bir de insan kendini çok "açık" etmek istemediği için gayet normal bir şey bence. tabi üniversiteye geçtikten sonra başka.