sevgilinin gay olduğunu herkesten gizlemesi

acilen ardına bakmadan, geride bırakılarak, koşarak kaçılması gereken sevgili tipidir. (tecrübe ile sabittir)
açılmak/dolaptan çıkmak çok önemli bir şeydir. bunu gerçekleştiren adam/kadın, bunu kendi hür vicdanı ile istemeli. ali için mehmet için veya oya ile ayşe için bunu yaparsa yarın öbür gün pişman olabilir. onun için iki günlük insanlarsınız, belki bugün onun hayatındasınız ama yarın ne olacağınız belli değil, sakın egolarınız için insanları yapmak istemedikleri şeylere zorlamayın.

sokakta elini tutmak, rahatça öpmek, cafelerde sarılmak bende istiyorum ama sevdiğim birinden, özellikle sevdiğim kısmını belirtmek istiyorum, böyle bir sorumluluk isteyemem. sonuçta bu hayat onun hayatı.
yazacak bisi bulamıyorum tam da çoğumuzun içinden geçenleri yazmissin çikolatalı kek. seviyorsan sadede git konuş bence sadece onla herkesin bilmesine gerek yok
"gizli insan sevgili olsa çekilmez,hemen bırakılmalıdır" diyenlerin nerede yaşadıklarını gerçekten merak ediyorum.genel çoğunluk olarak ortalama türkiye şartlarında ve ortalama türkiye insanlarıyla yaşıyoruz bu yüzden gay olduğumuzu birçok sebepten dolayı(meslek kaygısı,aile ve çevre tepkileri) saklamak durumunda kalıyoruz.eminim türkiyede yaşayan birçok gay bu hayat tarzından ya da yalanlardan memnun değil.bir de bunun üzerine yine gaylerden "gizli olmak çok saçma ufff" şeklinde yorumlar duymak gerçek anlamda üzücü.ayrıca şu bir gerçek en yakın bir arkadaşınıza dahi söyleseniz bu artık onun da yakın arkadaşının bilmesi yani kısaca birçok kişi tarafından bilinmesi anlamına gelir.
"herkesten" kısmını bastırarak ifade ediyorsak çekilmez demeyelim de sağlıklı olmaz o ilişki. konuşacak, dertleşecek bir arkadaş grubu mutlaka olmalı. düşün sevgilinle kavga ettin, kafa dağıtacaksın fakat arkadaşlarına sevgilinden bahsedemiyorsun çünkü bilinmesini istemiyor. "çekilmez" tribi buna yönelik bence. yoksa kimsenin kafaları gökkuşağına boyayıp istiklal'de el ele cirit atmak gibi bir beklentisi yok yani. var mı yoksa? bence yok.
bana gizlini söyle kim olduğunu söyleyeyim.
gerçekten sevmenin ne demek oldugunu , empati nasıl yapılır bilmeyenleri gördüğümüz başlık.
gayet normaldir . herkes senin gibi olmak zorunda değil .
toplum tarafından nasıl karşılanacağını düşündüğünden çekinir söyleyemez normaldir
evet benden bi halt olmaz. benim o.
kimliğini bedel ödeme pahasına toplumdan sakınmama durumu ayrımcılığa maruz kalan grupların hak mücadelesinde olduğu kadar diğerlerine cesaret aşılama noktasında da büyük önem arz ediyor. grupların görünürlük derecesi ile özellikle hukuk alanındaki kazanım arasında ciddi bir bağlantı var. ancak tüm bunlar hepimizin büyük bir hikayenin parçası olmanın ötesinde kendi hikayesini yazmaya çalışan tekil bireyler olduğumuz gerçeğini küçümsemeye dönüşmemeli. cesaret, insanın özünden geldiği kadar çevresel ve ekonomik imkanların da şekillenmesinde hayli etkili olduğu bir kavram; hikayenin tümünü bilmiyorsanız hüküm vermekte hevesli olmasanız iyi edersiniz.

sanırım burada önemli olan iki farklı ölçekteki hikaye arasında sınırlarını yine kendinizin belirleyeceği bir kanal açmayı başarabilmektir. küçük hikayenizin zayıf ya da güçlü ama bir şekilde büyük hikayeye temas ettiği noktalar yaratmak, orta ve uzun vadede eşcinsel haklarının hukuk ve toplum nezdinde kabul edilebilmesi için yegane yol gibi görünüyor.
sonra çocuk demiş ne kadar gizli bir erkek * .