sheldon cooper

jim parsons un canlandırdığı the big bang theory karakteri. adamım * her izleyişimde bana bear sikertir i hatırlatmak da. niyeyse artık? *
evren hakkında herşeyi bilen iq seviyesi çok yüksek fizikçi. bazinga larını önceden kestirebilmek bir hayli güç olan asosyal kişi.
kendini, insan ırkının bir sonraki halkası olarak lanse eden akademisyen karakter ve tabii düzen manyağı bir kişiliğe sahip. asla seks yapmaz.
amerikada cbs kanalında yayınlanan the big bang theory nin ineği. leonard hofstadter ile aynı evi paylaşmaktadır.

texas eyaletinde doğup büyümüştür. annesi sıkı bir dini inanca sahiptir ve oğlunu bu inançlara bağlı büyütmüştür. ancak sheldon cooper tanrı falan tanımaz. eminim kendisinin tanrıdan daha yüksek bir iqya sahip olduğunu düşünmektedir. çocukluğunda yaşıtları tarafından bol bol tartaklanmışlığı vardır. hatta bir arkadaşı burnuna hala çıkaramadığı meksikalıların demir parası peso sokmuştur.

bilim kurgu filmlerinin hastasıdır. star wars en büyük tutkusudur. herşey hakkında bilgi sahibidir. manyaktır, delidir, ama onu izlerken gözlerimiz yaşarır gülmekten.
the big bang theory i izleme sebebi olan adamdır. olaylara yaklaşımı, 2 kelimelik şeyi 2 paragrafta anlatması ve komik duruşu dizinin olmazsa olmaz adamı haline getirmiştir.
her cümlesi ayrı aforizma bu adamın. karakteri yaratan ve replikleri yazan adamın beyni öpülesi.
son derece uyuz, bencil, soğuk, mesafeli, çıkarcı ama aşırı derecede zeki ve bu yüzden çekici erkek karakter. bazı erkekler için esin kaynağı olmasını umarım.
the big bang theory dizisini kurtaran adamdır o olmazsa dizi izlenmez bence
gerçek yaşını öğrendiğimde şoka girdiğim, oyunculuğuna bayıldığım bir oyuncunun canlandırdığı karakter. opsesif kavramını bana sevdiren ve empati kazandıran bir karakterdir