show tv

1991 yılında erol aksoy yönetiminde kurulan 1999 yılından bu zaman kadar da çukurova grubu ve mehmet emin karamehmet 'in sahibi olduğu özel kanallarımızdan biri.
yazları 12 saat doktorlar; 6 saat yemekteyiz ile kışları 6 saat cennet mahallesi 6 saat magazin 6 saat bugün ne giysem yayınlayan kanaldır.
acun ılıcalı sayesinde malı götüren tv kanalıdır.
acun ılıcalı kanalı terk ettikten sonra boka saran tv kanalıdır. 24 saat boyunca pis yedili ve yaparım bilirsin adlı 12 yaş altı programlar yayınlanıyor. halbuki 2 sene öncesine kadar;
muhteşem yüzyıl
yeteneksizsiniz türkiye
survivor
karadağlar
türk malı gibi sevmediğim halde winner programları vardı, yazık.
ellerinde sadece pis yedili adlı korku dizisi * kalan zavallı kanal. parasızlıktan ne dizi ne de program yapabiliyorlar. ama her kanal trt gibi şanslı değil ki. elektrik paralarından alınan haraç ile, her radyo dan alınan pullar la kendilerini çeviremiyorlar.
ilk özel kanallardan olmanın yanı sıra, özellikle 90lı yılların benim açımdan en önemli etkinliği olan popshow yarışmalarının yapıldığı, şimdi ise parasızlıktan ve kötü yönetimden iflasın belki de kapanmanın eşiğine gelmiş, elinde yayınlayacak hiçbir program, dizi, talk show kalmadığı için doktorlara ve yemekteyize abanmış düşmüş tv kanalı.... ne güzel programları vardı, efsanevi dıg dıgıdıkdık dıgdıkdıkk gibi jeneriklerini izlerken acaba sonraki ne olacak diye jeneriklerini bile izlerdik. kapanırken dıgıdıgkdıgıdlı jenerikleri ve özellikle o harfine odaklanan kanal logosu ile kült kanaldır. ilk kırmızı noktalı filmlerimin de kanalıdır aynı zamanda * *
bu akşam tekrar yayın nasıl yapılır bir kere daha hatta bizden en iyisi yok diye bağırmıştır, dosta düşmana korku salmıştır. dizileri anladık da arka arkaya source code / yaşam şifresini vermek ne demek ulan. kendi kendini bitirmek için elinden geleni yapıyor bu kanal.
yeni adı güldür güldür tv olsun.