sibel alaş

1973 doğumlu şarkıcı. 4 adet stüdyo albümü vardır. adam, fem, bende hüküm sür, firarım ben gibi mükemmel şarkılara sahiptir. ancak o da ortadan kaybolmuştur.
''sevipte söyleyemediğim şarkılar var.bir dizesini asla hatırlayamadığım şiirler. keşke,keşke o ben olsaydım dediğim hikaye kadınları. düşlerim var. uyandığımda yalnızca başını hatırladığım ve asla sonuna kadar görmeyi beceremediğim. bir adam var düşümde, tam dokunacakken uyandırıldığım. bir adam, sonumuzun ne olacağını hiç öğrenemediğim. düşümde bir adam var, benim mi bilemediğim. bir adam var diyorum,düşünüp düşümden ayrı kaldığım.'' diyen hatun kişisidir ki çok severdim.

(bkz: adam)
yonca evcimikin vokalistliğini yaparak müzik dünyasına girmiş; mustafa sandalın prodüktörlüğünde ilk albümünü çıkartmış olan kocaeli doğumlu güzel sesli kadın vokal.
epsilon yayicilik icin game of thrones serisini çeviren güzide insan.
kendi zamanının en pop albümlerine imza atmış başarılı hatun. arabeskleştirmeden pop söyleyen ender popçulardan biri.
son single çalışması, herkes gibi ile sessizliğine kısa ara vermişti, o parçanın nakarat dışındaki bölümünü epey beğenmiştim çıktığı vakitlerde. sakin, güzel yorumlamış. bende daima; güçlü, asil bir kadın izlenimi bırakır kendisi. pop çizgisinde, melankolik havayı yakalamış dinlenesi şarkıları da vardır.
içimdeki kezban'ı, flash'ı harekete geçiren (bkz:firarım ben) parçasının güzel sesli vokali.