sigortasız çalıştırmayı teklif eden işveren

bugün karşılaştığım durum. yıl olmuş 2012 hala 1000 lira maaşa köpek gibi çalıştırıp üstüne sigorta yapmam diyen işveren denilen orospu çocukları varlığını gösteren durumdur. istanbul'u adım adım hergün gezeceğim her türlü riskle karşı karşıya kalacağım ve ardından sigorta bile yapılmayacak. ki sigorta olmadığından maaşı yatırmazsa hak iddia edemeyeceksin. bunu teklif eden işverenin de ünlü biri olması ayrıca bir komedidir.
yetmez ama evet. ben bu ülkeyi bu hale getirenlerin taa...
şayet bana teklif edilse, sağlam para ödeyecekse neden olmasın. hep düşünmüşümdür yıllardır sigortamız ödeniyor da ne oluyor amk. ödenmeyi versin, zaten emeklilik yaşım geldiğinde ölmüş olucam. hasta olunca gene özele gidiyoruz diğer hastanelerde hayvan muamelesi görmek yerine parayı bayılıyoruz her seferinde. faydadan çok zararı var.
ahlaksız teklif sunan işverenden beterdir en azından öbürü kurumsal bir alt yapıyla ödenek sunar. * ayrıca sigortasız çalıştırıldığımız yıllar yüzünden geç emekli olup, mavi turumuzu ertelemek zorunda kalmak istemiyoruz. *
genellikle sağlam para da ödemeyecek olan işverendir. sağlam para ödeyecek ve sigorta yapmayacak olan işveren muhtemelen belli bir periyot için çalışacak eleman arıyordur. ama normal koşullarda sigorta yapmamayı teklif eden işveren, sağlam para da teklif etmez.

sigortanın işe yararlılığı ya da yaramazlığı tartışmasının da bir anlamı yok. çünkü bu açıkça iş ve insan ahlakı ihlalidir. * çalışma saatleri ve asgari ücret gibi mevcut koşullar zaten çok ciddi bir sömürü ortamı doğuruyor. bir de işverenin sigorta yapmamayı teklif etmesi kabul edilemez. kendi kusmuğunda debelenerek ölsün it oğlu it.
eli mahkum totosu gardiyan işverendir. aynı zamanda hemen kabul edeceğim iş teklifi olur. zira yamuk yapması durumunda hemen sgk ya şikayetle tehdit edip, tüm haklarımı faiziyle çıkarırdım önüne. ııımmm siz yazarlar ne diyordu bu gibi durumlara,

(bkz: öyle göte böyle yarrak)
korunmasız ilişki teklif eden işveren *
kendisi suç işlemek isteyen, sizi de buna ortak etmek isteyen iş verendir. ve evet, bence iş veren ayrı yazılıyor.
hak yiyen, emek hırsızı namussuzdur.
sigortanin bi faydasi varmidir oda bilinmez ama tamamen serefsizliktir
7 yıl geçmiş, bir şey değişmemiş. demekki ahlaki olarak büyük sorunlar içindeyiz ülkede.