şirinler

* uzun uzun yıllar önce, ormanın derinliklerinde, küçük mavi yaratıkların yaşadığı gizli bir köy vardı. onlar kendilerine şirinler derlerdi. çok iyiydiler. ve sonra korkunç büyücü gargamel vardı. o kötüydü... <br>" gargamel= aa! şirinlerden nefret ediyorum. * sizi yakalayacağım. yıllarca uğraşmam gerekse bile sizi ele geçiricem. hepinizi hi he he he he he heeeeee! * oooo! sizi yakalayacağım. elbet bir gün yerinizi bulacağım. o zaman... o zaman pişman olacaksınız. " <br>* bir gün ormana yolunuz düşerse etrafı dikkatlice dinleyin. belki gargamel'in çığlıklarını duyabilirsiniz. ve iyi bir çocuk olursanız belki şirinleri bile görebilirsiniz. <br>
çocukların mantar yememe sebebi olan çizgi film kahramanlarıdır. hangi çocuk sevdiği kahramanın evini yemek ister ki!
99 şirin ve de gargamel tarafından üretilen şirine...ama şirine'nin o köyde hiç sevgilisi yok..sizi gidi sizi şirinler..tabii ki ormanın derinliklerinde yaşarsınız..
"small men under red flag" in akrostiş halinde kısaltması.*
çocukluğumun ve bu günümün vazgeçilmezi olan çizgi kahramanlar, 3 elma boyunda, mantar evlerde yaşayan, küçük top kuyruklu mavi minik adamsı şeyler.sadece serisini tamamlayabilmek uğruna kucak kucak kinders sürpriz alma nedenim çocukluğum ve bugün arasında şirinler hakkında tek fark ettiğim 99 şirin ve tek şirinenin nasıl bir ilişkisi olduğu, çocuk kafası bunu düşünmüyor da şimdi kafa basıyor ne şanslıymışsın be şirine!
bıkmadan usanmadan hala izlediğim, oyuncaklarını biriktirdiğim, minicik mavi adamlarım ve şirine. süslü şirinden bahsetmeme gerek yok sanırım.*
bosna savaşında tarafsız bölgede kalan çiki'nin birleşmiş milletler barış gücüne taktığı isimdir.

(bkz: no mans land)
onları göreyim diye bir neslin çocukluğunu heba ettiği çizgi kahramanlardır.
anneeeeeeeeee,komünistler geliyor dedirten sevimli mavi yaratıklar(bkz: komünist)
süslü şirinden o kadar çok var ki etrafta.bir kapris bir kraliçe edaları bir kendini beğenmişlik bir şekilcilik.kesinlik o küçük mavi bir ibneydi.(:
çocukluğumdan beri düşlediğim hayali dünya. ütopyam. evet anarko komünist bir yaşamları vardır. kendilerine ait mahrem çatıları * vardır ama sapıtık bir mülkiyet duyguları yoktur. tek yaşayanlar da vardır çoklu şekilde olanları da. köylerinde barış içerisinde yaşarlar. tabii zaman zaman kavga da ederler hırgür de ama hiç bir zaman birbirlerine zarar verecek, öldürecek raddeye gelmezler. imece ile birçok işlerini, sorunlarını hallederler.

şirin baba mutlak yöneticileri değildir. köyün bilge deneyimlisidir sadece. çoğu zaman da pek takmazlar zaten* tek tip değildirler. faşizme yer yoktur. süslüsü*, tom of finland' ı, gözlüklüsü, uysalı, hırlısı vs. çeşitlidir. bildiğimiz anlamda bir cinsellikleri yoktur pek** şirine, gargamel tarafından aralarına nifak sokmak için yaratılmıştı. genelde de köyün gey ikonu modunda dolanır.

doğayla uyumlu bir yaşam felsefeleri vardır.
hatırladığım kadarıyla vejetaryendirler. başka hayvanlara zarar vermezler.

maceraperest ve cesurdurlar. yeni diyarları görmek için yolculuklara atılmaktan geri durmazlar. birbirlerini de yarı yolda bırakmazlar. ölümüne kardeş ve dostturlar. en husumetlileri bile bu ilkeyi bozmaz.

ve gün batımında, bir araya gelip eğlenmek yaşama sevinçlerini tazeler**
''şirine'' mitolojiden esinlenerek mi yaratılmıştır diye beni merak ettirendir. zeus'ta ilk kadın ''pandora''yı insanları cezalandırmak için yaratıp, göndermişti dünyaya. şirine de şirin köyünün ilk ve tek kadınıdır sonuçta.
ufak tefek,mavi insansı canlılar..genelde hep iyi düzgün işler yapan.çocukları sevindiren,efsanecikkler.. baba şirini hep beğenmişidir,,!
neden bilmiyorum annemle memelere verdiğimiz isimdir. * eğer iyi bir çocuk olursanız, şirinleri görebilirsiniz. *
hiçbir çocuğun kalkıp "yahu bunlar nasıl üredi, çoğaldı, anneleri kim" bu soruları sorduğunu sanmıyorum. oturup hipnoz olmuşcasına izler, iyi bir çocuk olmaya çalışmaya çalışırdık. meme uçları bile yoktur bu bacaksızların.
komünal bir yaşam içindeki daima mutlu mavi arkadaşlardır. çocukken çok seyrederdim. pek de severdim ve benimsemiştim onları şarkılarına kadar.

ha bir de argoda testis manasına gelir.
esas itibariyle bir komünizm propagandası amacıyla yaratılmış çizgi dizi. buna göre şirinler paranın geçmediği ve her işi başka bir iş karşılığında yaptıkları bir ütopik dünyayı anlatır. her şirinin bir görevi vardır ve mesela aşçı şirin bir tas yemek karşılığı çiftçi şirinden bir portakal almaktadır. şirine, dini temsil eden gargamel tarafından bu düzeni bozmak ve şirinleri birbirine düşürmek için yaratılmış kadını temsil eder. gargamelin kedisi azman kapitalist toplumu temsil ederken, şirin baba komünist liderlerden birini (şapkası kırmızıdır) temsil etmektedir. smurfs açılımı ise komünizmi ifade den bir sözün açılımı imiş, ne olduğunu bilmiyorum.

ancak çıkış noktası böyleyken, stv'de ateş etrafında hak la ilahe illallah diye ilahiler söyleyen şirinleri, şirin baba cumaya gitti-eyvallah şeklinde diyaloglarla dumurlardan dumur beğendiren bir oryantasyonu da bu gözler görmüştür.
mavi derili ütopik güruh. boyu boyuma olaydı güçlü şirine verirdim.
donnie darko filminde sohbeti geçmiştir.

-şirine sevişmez.
+saçmalık. şirine herkesle sevişir. şirin baba niye yarattı onu o zaman? diğer şirinler çok azmaya başlamışlardı.
-süslü şirin hariç. o, homoseksüel.
+herkes seks yaparken o da izlermiş o zaman.
-şirin baba'ya da bir aksiyon bulmak lazım ama.
+o da grup filmleri çektikten sonra filmlere attırıyormuş... *
  • /
  • 2