sixtiees

ankaradaki gay bar. tüm sorunları geçtim,abi o nasıl bir havasız ortamdır.
erkekimsi,kadınımsı,kızımsı eşcinsellerin yerleşkesi...içeride her çeşit eleman bulmak mümkündür travestisinden balamozuna kadar
epey renkli ve demokratik ! bir otam gibi gözükse de,alkol dozu aşılınca milletin girdiği mod görülmeye değer...
bir daha asla gidilmemesi gereken ilk 10 mekan listesinde...
darkroom varmış mış birde !
bu gece, gece yarısından sonra,sabahı edeceğim bardır.
dün gittim ve berbatlığından halen hiçbir şey kaybetmediğini gördüğüm,eski sevgililerimden birininde burada barmen olduğunu görünce artık tamamıyla gitmeme kararı aldığım bar olmuştur.
boktan bir mekan olduğu için elit (!!!!) gay camiası tarafından sürekli eleştirilecek bir yer diye düşünüyorum. çünkü biz gayler hiç kötü barlara gitmeyiz... ankarada başka mekan olmadıkca mecburda kalınan bir yer. tribal yine açılsa da ona gitsek..
ankara tunalı hilmi caddesi üzerinde bulunan, lgbtt barı. müşteri potansiyelinin büyük bir kısmı travesti ve kamyoncu amcalar oluşturuyor. müzikler tek yön kıvamında.* meraktan gidecek arkadaşlara tek bir tavsiye verebilirim mekanla ilgili. insanın başına ne gelirse ya meraktan ya ***aktan. *
sağlam kişilerle gidildiğinde deli gibi eğlenilebilecek mekan. karanlık odası travestilere kapı açmış durumda olsada gaylar içinde tartışmasız seks odasıdır. girişte bileğinize vurulan dudak şeklindeki kaşe kendinizi kevaşe hissetmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. her zaman olmasa da arada gidilip eğlenilebilecek mekan denilebilir. ama eskiyeni tercihimdir.
90'ların sonlarında sık sık gittiğim bardı ve o zamanlar lgbt barı değildi çok eğlenceli bir mekandı hatta. şaşırdım
işletmecisinin deyimiyle heteroseksüelden biseksüele, homoseksüelden aseksüele, neolduğumdanemindeğilimseksüelden* her türlüseksüele kapısı açık olan mekan.
adam yapmış abi, yönelimlerin ve cinsiyet kimliğinin ne önemi var. ankara'da bir sixtiees 'in oluşu sevindiricidir. bu ve buna benzer mekanların olması güzeldir. eğer sizler kendinizi oraya ait hissetmezseniz, bazı heteroseksüel mekanların bizleri kabul etmeyişini doğal karşılamamız gerekir. beyoğlu'da bile yanımda hatun olmadığında oturup birşeyler içemediğim mekanlar çok fazla. sixtiees'i sevenler var ki hala ayakta ve içi dolu, öyle değil mi?
adı tabelasında, eğer hala değişmediyse, "sixtees" şeklinde yazılan, pek de tekin durmayan, ankara'nın benim bildiğim tek lgbt mekanı. neymiş diye bakıp, ortamdaki insanlardan pek hoşlanmayıp çıkmıştım. ankara gibi sıkıntılı, insanların pek özgür olmadığı bir yerde, böyle bir mekanın da rahat olabileceğini ummak saçma herhalde. bu şehrin daha çeşitli ve rahat gay friendly yerlere ihtiyacı var ama şehrin şu durumunda biraz zor gibi geliyor bana maalesef.
igrenc otesi bir mekan ankara li olarak bir kere gitmisligim var .. icerde her turden insan var .. niran unsal gibi bir kadini sahneye cikartmalarindan mekanin sacmaligi anlasilmistir bence.. gideceklere önerim cuzdaninizi boynunuza dolayin elinize bir eldiven takin her türlü hastalık mekanin içerisinde mevcut .. jiletci travesti teyzelerin sahibiymiscesine takildiklari ayyyy ne oluyor ya uff diyeceğiniz bir mekan... ankara lgbt acisindan kotu berbat durumda olupta olabileceği ne yazikki o .
çirkin bir yer. birkaç hafta önce gelen ispanyol flörtümü* götürdüm türkiye'de ve ankara'da bir eşcinsel mekanı nasıl olur görsün diye, hepimiz adına çok üzüldü. hiç titiz bir insan değilimdir ama her çıktığımda o mekandan kendimi dezenfektan losyonlarıyla yıkayasım geliyor. bir de terasının baktığı apartman dairesinde oturan 3 kadın arkadaşım da oradaki insanlar tarafından sürekli tacize uğruyorlar.
ben de hayatımda en azından bir kere gay bara gitmek istiyorum ve ankarada burasının olduğunu biliyorum ama gitmeye çekiniyorum. yakın zamanlarda giden var mıdır acaba?