sosyetik ev kadınları

türkiye'nin ve tüm tarihin görüp görebileceği en görgüsüz, en rezil, en pespaye 5 plastikimsi kadının çok gerekliymiş gibi gereksiz hayatlarını konu alan günlük realite şov. havyarlar, kürkler, estetikler ve su gibi içilen şampanyalar, uçakla işe gitmeler havada uçuşurken biz bu ihtişam adı altında sunulan sefil hayatları izleyip kusuyoruz. neslihan kozanoğlu, günsel ülkü, ezgi dargı, elif sağlamyürek ve esra tekgöz kızıltaş isimli plastik bebeklerin yarışacağı sosyetik ev kadınları'nın tek dertleri hiçbir dertlerinin olmaması... bize bunu niye seyrettiriyorlar, anlamak da mümkün değil... bu plastiklerin doğada çözünmesi kaç sene sürer acaba? bunlar ölünce toprağa değil direkt atık işleme tesisine atılmalı, ya da bunlar geri dönüştürülüp çamaşır leğeni filan yapılırlarsa daha faydalı olurlar dünyaya. reenkarnasyon diye bir şey varsa, bunlar kirli sepeti olarak döner dünyaya... rezil ve aşağılık hayatlar programı... aslında bu kadınları bir ay asgari ücretle yaşamaya mecbur oldukları bir programa koysalar esas izlenebilir bir şey o zaman olurdu. seren serengil gibi kendi bulaşıklarını kendisi yıkamak zorunda kalmak gibi acıları onlar da yaşamalı... o zaman izlenirliği olurdu işte...
ben bunun tanıtımını izledim. hakikaten arkadaşımın anlattığı gibidir. resmen ufak tefek cinayetler'den alıntılanmış saçma sapan bir program. hani her şeyin bokunu çıkarmak adetimiz ya ondan dolayı yapılmış olsun diye yapılan bir program. artık ev hanımları teyzelerimiz oturur izlerler.
kadın diyor ki işe bile uçakla gidiyorum madem o kadar zenginsin neden çalışıyorsun be ablacım kalende prenses gibi yaşa. cok da aptalsın igrendim senden.
bunun yurtdışında real housewives adlı bir versiyonu var, ama onlar bile bunlar kadar görgüsüz, ucuz ve pespaye değil.