tatlı krizi

çok fenadır,insan yerken üzülür ama birinci ısırıktan sonra yenen tatlının şekeri içinde tatlı rüyalara dalınır,çok korkuyom bu krizlerimden
kriz durumlarında acilen %70lik bitter çikolata dil üstüne koyulup hasta stabil konuma getirilmelidir. titreme nöbetleri sırasında kafanın biyerlere çarpılmamasına özen gösterilmelidir. eğer aşırı tatlı bağımlılığınız varsa, ani krizlere karşı yanınızda mutlaka çikolata bulundurmalısınız. (bkz: doktor tavsiyesi )
regl öncesi kadınlarda sık rastlanan durum. bir de bazen yemeklerden sonra vuku bulur.
jelly bean şekerini yerken;
-ay bu ne aromalı acaba, arkasındaki renk koduna bakayım!
diye düşünüp sonrakileri ağza atmaktır.
şeker pancarı, şeker kamışı gibi şeker elde edilen bitkilerde olabilecek bir hastalık sonucu, şeker stoklarının azalmasıyla ve belki de bitmesiyle oluşabilecek dünya çapındaki bir krizdir tatlı krizi.
sentetik tatlandırıcılar*, yapay şeker es geçilmiştir*.
hayır hayır turunç reçeli aşermiyorum.
çoğu zaman gerçek bir kriz olmaktan ziyade alışkanlık ya da boşluk duygusundan kaynaklanmaktadır.

birkaç hafta bilinçli olarak şeker ve türevlerinden uzak durulduğunda tatlı krizleri önce hafifleyip zamanla da tamamen kaybolabiliyor. tabii boşluk hissi ve depresyondan da uzak durmak gerekiyor zira bu ikisinin çaldıklarını insan illa ki birşeylerle doldurmak istiyor.
kan şekerinin düşmesi sonucu gelişen hadise.kriz geldiğinde bir tepsi baklava yesenizde geçmeyecek gibi olur.böye durumlarda kuru meyve yerseniz hem sağlıklı beslenmiş olursunuz hemde kilo almazsınız.genelde bu kriz öğleden sonra iş yerinde gelir hemen çikolata kek gibi şeylere saldırır insan.bu gibi durumlardan korunmak içinde çekmecenize küçük mutlu elma kakları yada keçi boynuzu koyabilirsiniz.
bir bardak sütle 10 dakikada geçecek krizi dünya kads şeker çikolata ile kısırlaştırdığımız olay...