the best exotic marigold hotel

bu yılın iddiasız gibi görünen ama pek çok filmden çok daha eğlenceli ve kendini izlettiren filmi. yaş ortalaması bir hayli yüksek lakin saygı ve sevgi duyduğum oyuncu kadrosunu aşık shakespeare filmi ile tanınan john madden'in yönetmenliğinde izleyin derim. bu senenin oscar ödüllerinde adaylık(lar) alması çok da uzak ihtimal değil zannımca.
*

2012 yapımı bir ingiliz komedi, dram filmi. artık emekli olmuş ve ikinci baharlarını yaşamak isteyen 6 kişilik bir grup, ingiltereden hindistan'a tatil yapmaya giderler. gidecekleri otel'in reklamlarına kanıp giden grup, aslında umduklarından oldukça vasat bir otelle karşılaşırlar. 2 ay gibi bir sürede, geçmişte yaptıkları şeyleri sorgulamak, gelecekte neler yapabileceklerine karar vermek, daha ne kadar yaşayabileceklerini, halen iş görebilecek halde olup olmadıklarına bakmakla uğraşırlar.

maggie smith, judi dench, tom wilkinson gibi başarılı ingiliz oyuncuları bünyesinde barındırmaktadır film. hem yaşlanınca nelerle karşılaşılabileceği hem de hindistan'daki sosyal ve kültürel durumun nasıl olduğu anlatılır filmde, harika oyunculuklarla.