the gift atiye

başrollerini beren saat ve mehmet günsür'ün canlandıracağı, şengül boybaş'ın dünyanın uyanışı adlı eserinde uyarlanacağı ve artık adı konmuş 2. türk oyunculu orjinal netflix dizisi. dizinin konusu ise gizem/drama olacakmış. dizi şanlıurfa'da başlayıp önce istanbul ardından tekrar şanlıurfa ve oradan da adıyaman'daki nemrut dağına kadar uzanacakmış. diğer bilgilere göre ise mehmet günsür arkeolog, beren saat ise istanbul'da yaşayan bir ressamı canlandıracakmış.
umarım ki bunu kalitesi the protector'a oranla çok daha iyi olur.
dizi oldukça merak uyandırıcı ama karakterler arasındaki gelişimler asla birbirlerine aktarılmıyor. atiye vizyonlar görüyor ama bunu kimseye anlatmıyor anlatmasını geçtim bunun üzerine gitmiyor , bu benim dizilerde en sevmediğim durumlardan biri. karakter gelişimi çok düşük düzeyde keşke biraz daha dikkat edilseydi.
çok keyifle izledim farklı bir senaryo hayal edip bambaşka bir hikayenin içinde kendimi buldum şimdi aklımda tek bir soru 2. sezon ne zaman ? ...
beren saat sevgim yüzünden "binge watching" yaparak bitirdiğim dizi. hakan muhafızda karşılaştığım o hüzünden sonra atiye çok harikulade bir yapım olarak geldi. the witcher ile üst üste gelmeside tamamen keyfime keyif kattı açıkçası. izleyin, izlettirin efendim. avlu'dan sonra izleyebildiğim nadir türk dizilerinden.
güzel dizi olmuş. tabi ki eksiklikleri var. en azından farklı ve nispeten daha kaliteli diziler çekilmeye ve desteklenmeye devam ederse türk dizileri çok daha iyi yerlere ulaşır. sadece dizide en çok rahatsız eden şey mehmet günsürün yine hoca olması idi. bir de beren saat baya bir yaşlanmış ve yıpranmış yahu.
kesinlikle muhafız'dan kat be kat daha iyi bir dizi. motifler, konu vs orijinal ve sürükleyici. umarım dünya genelindeki izleyiciler de en az bizim kadar hikayeye odaklanabilmiştir ve bir takım şeyler havada kalmamıştır.
beren saat ve mehmet günsür baş rol oynadığı 2019 yapımlı dizi.

reklamlarını gördüğümde orijinal olmak için kastırmışlar amaan demiştim. tesadüfen başka şeyleri araştırırken göbeklitepe'nin sürekli karşıma çıktığını gördüm ve bu dizi çıktı yine karşıma. başlamış oldum.

baya ilk bölümden itibaren dikkati dağınık olan ve dizi izleyemeyen beni sürükledi götürdü. ilk iki bölümünü izledim baya tuttum.

göbeklitepe, reankarnasyon, macera içerikli hoş bir olay örgüsü olduğunu düşünüyorum. tavsiye ederim.
keşke 2.sezonda mehmet günsur'un sakallarını kesmeyi akıl ettikleri gibi kırışıklıklarını gidermek için makyaj yapmayı da akıl etselermiş.
iyi bi romandan uyarlama netflix orijinal dizisi. ama şu varoluşçu ve diğer felsefi temalar bana saçma geldi. sırf iyi bir cast var diye izliyorum.