the secret sisters

gece güzellikleri. laura rogers ve lydia slagle'dan oluşan amerikana grubu.
mutfakta yemek yaparken bir yandan dans edip mutlu mesut yeşil soğan doğrarken dinliyorum kendilerini. hele bi "tennessee river runs low"ları var ki... en dipte olduğum zamanlarda bile açıp dans ediyorum, o kadar iyi geliyorlar ki. kötü bir gün geçiren herkese rahatça tavsiyemdir, yatırım tavsiyesidir. müzik icat edilmiş, başımıza gelen en güzel şey ya.eski kocamın balayı fotoğrafları önüme düştüğünde de dinliyordum mesela. öyle bir yarenlik de yaptı kızlar bana, sağ olsunlar.

"where is he tonight?
he's sleeping with her in a tennessee town and he's fine"bir de sevgilim yanımda uzanıp şarap yudumlarken aptal akortlu bir gitarla ona kur yaparken söylediğim you've got it wrong var tabii ki...


ray lamontagne ile yayınladıkları bir şarkıları da var, yeni albümün ayak sesleri.bonus birkaç güzellik daha:son albümleri "mind, man, medicine"ı an itibariyle yayınlamış folk duo'su.
bu saatte ayakta olmama değdi. o kadar özlemişim ki saf country'yi. ve bu denli güzel sözlerle de birleşince ortaya nefis bir albüm çıkmış.
ayık kafayla bir akşamüstü yürüyüşünde tekrar dinlemem gerekecek. inanılmaz yüklü bir albüm çünkü. derinlere daldıkça sizi çekecek. ki açılışı yapan space'de önden bizi uyarıyorlar. "i am holding space for you whatever you're going through" bu masada yerin var diyorlar, ne olursan ol gel diyorlar... albümde size ayırdıkları bir mekan var. sanki karşılarına oturtup büyülü ve masmavi bir evrene ışınlıyorlar sizi.

albümden favorilerim şimdilik; paperweight, i needed you, bear with me ve if the world was house oldu. ayrıca albümü ilk dinleyen kişilerden biriyim galiba eheh