yalnızlık

  • /
  • 9
güzel falan değildir. zaten yalnızlık güzelleyen insanların aslında yalnız değil şımarık olduğunu görürsünüz. aksaya aksaya hastaneye gelen tuvalete bile giderken başkasından yardım istemek zorunda kalan sırf sosyalleşmek için acil kuyruğuna giren yaşlıları görünce sikeyim yalnızlığı diyorum. "biri var mı yanınızda teyze" deyince "allah var"ı duyup göğsünüzde bir kütle öylece kalakalıyorsunuz. o allah mesela teyzenin ilaçlarını gidip eczaneden almıyor hastaneden çıkışta en azından koluna girip yoldaş olmuyor.
sevin sevilin gençler insan insana her zaman ihtiyaç duyar. ilk adımı atan siz olun çay ısmarlayın selam verin insanlar dostlar biriktirin. yardıma ihtiyacı olursa koşun. bir doktor olarak bunu çok iyi anladım belki de en iyi anlayan meslek grubundayım, çünkü insanların en çok birine ihtiyaç duyduğu anlara tanıklık ediyorum. yaşlı olmasına da gerek yok aniden ameliyata almamız gereken adamın arayıp eşyalarını getirtecek bir tane eşi dostu yoktu mesela geçen nöbet. baktım gizlice personele para verip evden getirtmek istiyor o halde ben gidip alayım diyor falan. böyle şeyler beni çok üzüyor etkileniyorum. yalnızlığa sokayım.
boşuna demiyorum arabalarınızda mutlaka yedek valiz bulundurun diye. ayrıca bireyler olarak 50’li 60’lı yaşlarımızda bize ilaç alacak kimsemiz olmayacak. bu ülkede en azından bazı yasalar gelmediği sürece olacak olan bu. tabi bir kadınla evlenip ürerseniz o ayrı konu. yalnızlığa şımarıklık tanımlamasını yapmak da ne bileyim saçma. yalnızlık insanların hazin sonu, hele ki bireyler için bu durum tam olarak bundan ibaret.
sanıldığının aksine tek başınızayken değil, başkalarının yanındayken daha fazla hissedilen bir durumdur.
yalnızlık türlü türlü, başlık altında da farklı şekillerinden bahsedilmiş gibi. kendi kendine yaşamayı seçmek ve bundan keyif almak illa ki hiç bir sosyal dayanışma ağınız aileniz kimseniz yok demek değil. yalnızlık ve kimsesizlik farklı şeyler.

allah kimseyi kimsesiz bırakmasın, o zor, çoğu kişinin de başına geliyor, kimsesizliğin güzellenecek bir yanı pek yok.

yalnızlık ise bir çok kişi için bir seçenek, istesek de istemesek de neredeyse herkesin zaman zaman içinde bulunduğu bir durum. yalnızlık ile barışmak kendimizle barışmaktan geçiyor, çok da kötü bir şey değil hem de. severim yalnızlığı, yalnızlığı seven kişilerin de daha ilgi çekici kişiler olduğunu düşünürüm. hiç yalnız kalamamak yalnız kalmaktan çok korkmak çok çekici özellikler değiller benim için. yalnız kalmalısın ki düşünebilesin.
şu an sigarayı bırakıyorum yalnızlık da neymiş.
hayatının en mutlu anlarını doya doya paylaşarak yaşamayı elinden almasıyla bile insanı boynu bükük bırakır..
bu 9 günlük bayarak tatilde normalde planlarım vardı ama bazı sebeplerden ötürü iptal oldu. o yüzden gelecek pazartesiye kadar eve kapanacam yaşasın. baya bi süredir yalnız kalamamıştım iyi oldu kendimi özlemişim
  • /
  • 9