yalnızlık

  • /
  • 8
bazen sana gerçekte olduğundan bile daha yalnız hissettiren ilişkilerin olur.bu his yüzünden sorunun karşıda ki insan değilde eksik olan şeyler olduğunu düşünmeye başlarsın.o eksikleri gidermek için her seferinde daha fazla yakınlaşırsın.yakınlaştıkça daha fazla yalnız hissedersin.artık hiçkimseye kafa yormadığın için en azından kendinle başbaşa kalabildiğin gerçek yalnızlığını özlemeye başlamışsındır.yeterince güçlü hissettiğinde alınması gereken zor bir karar olduğunun farkına varırsın.olmadığın halde hep yapayalnız hissetmek mi yoksa gerçekten yalnız kalmak mı?
bazı zamanlar yalnız kaldığım ya da ne bileyim birileriyle eğlenip sohbet etmediğim zaman kendimi çok boşluğa düşmüş, terk edilmiş hissediyorum. böyle dönemlerimde evde üst üste tek başıma durabildiğim gece sayısı "1" . bu süre uzarsa kendimi öyle olmasa bile unutulmuş, yok olmuş gibi hissediyorum. mesela dışarı çıkıp kimseyle görüşmesem bile çevremde insan sesi duymak beni huzura kavuşturuyor. bazen ise beni bir salın mk nefes alamıyom diye bağırasım geliyor. eserekli tatlı bir deli olduğumdan bahsetmiş miydim?
bu bok yaşlandıkça daha bir kendisini hissettirir hale geliyor. bulunduğun yalnızlık durumuna alıştıkça daha da yalnızlaşıyorsun ve yine alışmaya çalışıyorsun. gençken sana özel bir şeymiş gibi geliyor. sonra bakıyorsun herkeste bir yalnızlık, bir anlaşılamazlık tripleri... isyan etmeyi de bitiriyorsun sonra.

dün uzun süredir birine sarılmadım diye kollarımı kendime sardım. iyi geldi. benim yalnızlık seviyem şuan bu. ileride artık kendimden bıkarsam kendi kendime de sarılmam. aptal aptal yaşarım.

hayatın anlamına da sokayım ayrıca. iyi geceler.
ara sıra peydah olandır. gitmesi uzun sürmez neyse ki.
zile basmayı değilde anahtar taşımayı öğreten illettir kendisi.
üzerinde doktora yapmışlığım vardır. profluğa doğru gidiyorum.
iyi güzelde bazen derin sessizlik oluyor ya o can sıkıyor
etrafındaki güzel insanların kıymetini bilmeyene müstahaktır.
etrafta güzel insan olmaması nedeniyle yaşanılan duygu.
bir tercih değil, aslında bir sonuç olunca acı veriyor; ama geniş perspektiften bakınca bütün yanlızlıklar bi sonuç sanki. acı, insanın ruhunda var.
günümüz için bunun bir avantaj olacağı kimin aklına gelirdi?
arkadaşım dr ve mesai sonrası evi yerine bir otele gidiyor. başka bir hemşire arkadaşım sevgili ile odalarını ayırdı ve neredeyse aynı evin içinde görüşmüyorlar uzaktan uzağa selam kelam sadece. yalnız yaşayanlar virüs konusunda biraz daha avantajlı ve aynu anda tehdit ettikleri başka birisi yok
güzeldir keyiflidir. zorunlu yalnız değilsen konuşacağın arkadaşın dostun varsa güzel :)
korona günlerine uyum sağlamakta sıkıntı çekmiyorum. yalnızmışım lan ben.
  • /
  • 8