türkiye'de gay olmak

nasıl olduğuna bağlı. gizli mi? yoksa ammaaaan herkesler duysun bilsin mi?
her an için işini,arkadaşlarını,aileni hatta hayatını kaybetme riskinin bulunmasıdır.
top olmakla eşdeğerdir.
bahsedildiği kadar kötü değildir. ancak gaylerin kendini bu kadar sakladığı, gizlediği bir yerde ancak bu kadar anlayış olabilir denilebilir.
şantaj korkusuyla sık dokuyup ince eleyerek yaşamaya çalışmak.
iran da gay olmak kadar zor olmayan durum.
sanıldığı kadar zorlu değildir.

yurt dışında kimse siklemez, ama bu ülkede havalı bir yanı vardır. türkiye'de gay olduğunu saklamayan erkekler, diğer ülkelerden çok daha fazla kovalanır -normal- erkeklerce.

eğlencelidir.

bence çok da zor değil; çünkü zorluk katsayısı kimlik gücü ile belirleniyor. bir diğer deyişle direnen, darbe almaktan çekinmeyen (belki darbeyi atanla uğraşabilen, ya da aldığı darbelere aldırmayabilen), kendini -eleştirenlere şaşacak kadar- normal/dengeli/zararsız biri olarak gören kişilerin görece kolay yaşadığı bir durum.

yine de yaşam modeli ile de yakından ilişkili: tutucu bir aile ile birlikte yaşarken veya hayatı -geleneksel kavramlara dayalı- tutucu bir iş aracılığı ile kazanırken kişilik gücü yeterli olmayabilir gayliği kolay yaşamak için.

ne kadar kendiniz olabileceğinizle ters orantılı - gibi sanki.
hollanda'da ve iran'da gay olmayı karşılaştırırsak, ortada olmaktır.
zordur. her zaman şu görseldeki gibi muameleye maruz kalır, sineye çekerler.
https://eksiup.com/p/vx2895567pwr
yaşadığınız şehirdeki eşcinsel ortamları bilirseniz eğlencelidir. hiç ummayacağız tipteki erkeklerle dertleşebilirsiniz. yeter ki mızmızlanmayı bırakıp, gay ortamına giriş yapın.