anchovy fish

Durum: 128 - 0 - 0 - 0 - 08.02.2015 00:38

Puan: 2024 - Sözlük Kezbanı

6 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

güncellenmesi gereken durumlar değil, beyinlerdir
  • /
  • 7

saddam

dedemin lâkâbı olan addır. *

ışın karaca

sesini beğendiğim fakat piyasaya ilk çıktığından cüssesinden ötürü hep bi' ürktüğüm sanatçıdır. *

türk televizyonlarındaki bilimsel programlar

sabaha karşı yayınlanan, sonra da reyting almıyor diye yayından kaldırılan programlardır. sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. tarafsız olanı da azdır, belki de yoktur.

astral

"cnm siz bni korkup kçtı sndınz gliba.s.s hmm ok pki kib by." tümcesini kimi dingilovskiylere karşı kullanmama neden olan yazardır. yok canım, öyle kaçma durumu şeysi falan yok; işimiz gücümüz var, okuyoz örtmen oluyoz biz ya! *

skani yoxo muren

lazca'da "senin adın nedir" anlamında kurulan tümcedir. "çkimi yoxo ....ren" biçiminde yanıt verilir. ilçeden ilçeye soruluş ve yanıtlayış biçimleri farklılık gösterebilir. kimi yörelerde "coxoskani muyan" biçiminde sorulurken kimi yörelerde de "yoxoşkimi ...on" diyerek karşılık verilir.

muçore

laz dilinde "nasılsın" anlamında kullanılır. "kai/vrossi/vorsi vore" şeklinde karışılık verilebilir.

xela do kaoba

lazca'da merhaba, selam anlamında kullanılan sözcük öbeğidir. türkçe karşılığı tam olarak "sağlık ve iyilikle"dir.

lazuri nena

lazların, laz diline verdiği addır. rize'nin; pazar, çamlıhemşin, ardeşen, fındıklı ve artvin'in; arhavi ve hopa ilçelerinde konuşulur. bm'nin yok olmakta olan diller statüsüne aldığı bir dildir. son yıllarda basılı ve görsel olarak yaşatma çabaları baş göstermiş olsa da küreselleşen dünya ve bütünleşmenin verdiği yok edici etki ile eskisi gibi konuşulmamakta, yeni nesil tarafından boşlanmaktadır.

(bkz: xela do kaoba)
(bkz: muçore)
(bkz: skani yoxo muren)

lela tsurtsumia

gürcistanlı megrel sanatçıdır. güzeller güzelidir.

(bkz: lazuri nena)

recep tayyip erdoğan'ın balmumu heykeli

mide bulandırıcı yalakalıkların bilmem kaçıncısıdır.

tuğçe kazaz

toplumların bin yıllar içerisinde yaşadığı din değiştirme olgusunu birkaç yılda tek başına yapıp 3-4 din birden değiştiren ve şu an koyu bir akp'li olduğu her açıklamasından belli olan değişik varlık.

(bkz: çıkar ilişkisi)

bu dünyada uruguaylı olmak

farklı tatlar bulabileceğimi düşündüğüm bir kimliktir. *

seyyar pilavcı

nohutlu pilav üstü domates, yazarken bile tükürük bezlerimden aşırı aşırısı sıvı salgılatan, hijyenik şartlarını hiç mi hiç düşünmeden homini gırtlak yediğim mecidiyeköy metrobüs girişinde dolaşan tekerlekli lezzet durağıdır.

alacakaranlık

vampir çekiciliğine dayanamadığım ve bu hissin o an ağır basmasından ötürü bir gecede tüm serisini izlediğim filmdir.

bordo

türkiye'nin dördündü büyük futbol takımı olan trabzonspor'un renklerinden biridir.

(bkz: bordo mavi)

hz. fatma'nın eli

şii-caferi inancındaki vatandaşlarımızın özellikle aşura gününde kullandıkları simgedir. insanın aklında değişik duygular uyandırır. *

avustralya

başlıkta adı yanlış geçen * okyanusya adıyla bilinen, yerlilerinin aborjin adıyla bilindiği ada ülkesidir.

(bkz: avusturalya) *
(bkz: ingilizlerin aborjin katliamı)

üniversitede girmesi kolay çıkması zor olan bölümler

bence "mimarlık"tır. üniversite dönemimde biz götümüzü yaya yaya oturup "bu akşam nereye gitsek yeaaa" diye düşünürken mimarlık okuyan arkadaşım, "abi bu projeyi yetiştirmem lazım" * diyerek geç saatlere kadar çalışıyordu. yazıktı çocuğa, günahtı; ama ne oldu? o şimdi rusya'da çalışıyor, bense bursa'da işsizim. *

cemo

giresun-şebinkarahisar yöresinde oynanan bir türk halk oyunudur. sözleri ve oynaması çok hoştur. kalabalıkta zevki çıkar.

reklam yazarı

sürekli üretken insan tipidir. beyinleri çok yönlü ve pratik çalışır. yeri gelir 15 saniyede tüm mesajı vermek durumunda kalır ve bunu başarırlar. ciddi azim ve hırs gerektiren bir meslek türüdür.
  • /
  • 7
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 128

yazar nicklerinden isimini tahmin etmek

müneccim b*kuna çikolata sos döküp yemekle eşdeğer bir şeydir.

iltifat gibi hakaret

ayı sözlük heybeliada zirvesi

böyle bir sözlüğün varlığından o gün haberim olduğu ve gün içerisinde "anaa acaba nasıl geçmiştir ki la?" diye düşündüğüm, "dur kadıköy'e 10:15 adalar vapuruyla geçeyim, belki sözlük ahâlisini görürüm." dediğim tahmin ettiğim gibi çok da güzel geçen bir etkinlik olmuş. helâller olsun, hoşlar olsun. *

just for laughs (gags)

güldürmece yayınlar içinde beni en en en en çoook güldüren oluşumdur. canım sıkkınken sık sık izlerim ki.

siz de izleyin o zamanısı...

kürt böreği

asıl adı küt böreğidir. toplumda kürt böreği olarak yer etmiş ve öyle söylenmeye de devam etmiştir. sakıncası yoktur, tadı güzeldir. *

ayak omza pozisyonunda halay çekmek

yıllar boyunca hayalim olmuştur ve sonunda erzincanlı bir amcamız bunu pratiğe dökmüştür.

düşüncesi düşüncesine uymayanı dışlayanlar platformu

çok sevgili eşcinsel arkadaşlardan da böyleleri çıkıyor. benim gibi düşünmüyor musun? hadi git o zaman, sana ekmek yok buralarda zılgıtları havalarda uçuşur. ah-ha tabiki bir de bunu yapmaya çalışanlar çok sevgili özgürlükçü * insaniyetperverci * demokrat * arkadaşlarımdır. chok sefiom sizi cnm bn yhaaa *

sonbahar

gölgede üşüyüp güneşte terleme sorunsalının gelip çattığı sinirlerime dokunan mevsimdir. * aynı zamanda güzelim yaz imparatorluğunu yıkan devlettir.

sözlükte yapılmakta olan yoğun kürtçü propaganda

aşırı bir hal almıştır. sıkıcı olmuştur. mide bulandırmıştır. sözlüğü siyaset meydanına çevirmiştir.

(bkz: türklükle kavga eden anlamsız camia)

mardin'de 4 dilde yazılmış tabela

kanunsuzluktur. ulusal bütünlüğe ve atatürk türkiyesine vurulmuş en büyük bölücü darbedir. resmi bir kurumda anayasaya göre resmi dilden başka bir dil kullanmak yasaktır. bunun dışındaki yerlerde isteyen istediği dili kullanır eder zaten.

ırkçılık

aslolarak milliyetçilik ve ırkçılık ayrıdır. milliyetçilik din bağlamlı bir görüştür, ırkçılık ise yalnızca soy bağlamlıdır. mesela benim için bir hristiyan gagauz türkü ile müslüman uygur türkü aynı yere sahiptir. türk soylu olması yeterlidir. he durum böyle olunca geri kalan tüm ırklar ölmeli midir? ne alakası var yavrimu...

sözlükte yapılmakta olan yoğun kürtçü propaganda

türk sözü gördüğünde anında faşist, ırkçı, despot, absürt, kafatasçı gibi tanımların yapılmasına da neden olan hastalıklı zihniyet ürünüdür.

(bkz: madem ki türksün göster ki ürksün)

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

bozkırın sırrı - türk peygamber. ahmet turgut

ırkçılık

bir ırka ait olan kişinin, ırkını sevip kollaması ve değer vermesidir. yönlendirmelerin aksine "benden olmayan herkes ölsün" değil, "ırkıma zarar verenler" ölsündür. irkı belirsiz olanlar tarafından sürekli olarak "faşist" bir biçimde bastırılmaya çalışılmıştır. tarihte çoğu katliamlar hatta neredeyse hepsi din adına yapılmışsa da ırkçılık dincilikten daha korkunç gösterilmiştir. irkçılık kültür ve medeniyet işidir, herkes ırkçı olamaz; ırkçıyım dese bile. (bkz: hüseyin nihal atsız: ırkçıyız ne olacak; türk ırkı sağ olsun)
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.