sözlükte yapılmakta olan yoğun kürtçü propaganda

aşırı bir hal almıştır. sıkıcı olmuştur. mide bulandırmıştır. sözlüğü siyaset meydanına çevirmiştir.

(bkz: türklükle kavga eden anlamsız camia)
bizler yıllardır kürt türk iç içe yaşıyoruz zaten. tahammül etmemek gibi bir şey söz konusu olamaz. benim ailemin yarısı kürt yarısı türk. ama bu konunun gerek sözlükte gerek reel hayatta bu kadar yer kaplaması kusmuk tadı veriyor.

burda sürekli ırk-köken tartışmas yapmakla ne geçiyor elinize merak ediyorum. ego tatmini mi? ırkınızın kurtarıcısı olduğunuzu mu sanıyorsunuz? daha üstün olduğunuzu mu ispatlamaya çalışıyorsunuz?

şunu bilmenizi isterim sadece :
insanların kürtleri sevmemesinin en önemli sebeplerinden biri bu sivri dikilişlerdir. bu ülkede sadece kürtlerin değil herkesin sorunları var. bunu niye ırk temelli algılıyorsunuz? kimse sizi asimile etmeye çalışmıyor siz öyle algılıyorsunuz. kimse sizi aşağılamiyor siz öyle algılıyorsunuz. kimse sizi durduk yere dışlamıyor siz öyle algılıyorsunuz. normal olun lütfen. herkes gibi. kürt olmanın size herhangi bir artısi veya eksisi yok. olmayacakda. aynı şekilde türk olmanın da bir üstünlük olarak kabul görecek bir yanı yok. insanız hepimiz. bir kadınla bir erkeğin on dakkalik zevkinin eserleriyiz. evet bu kadar basit.

türk sözü gördüğünde anında faşist, ırkçı, despot, absürt, kafatasçı gibi tanımların yapılmasına da neden olan hastalıklı zihniyet ürünüdür.

(bkz: madem ki türksün göster ki ürksün)