mardin'de 4 dilde yazılmış tabela

kanunsuzluktur. ulusal bütünlüğe ve atatürk türkiyesine vurulmuş en büyük bölücü darbedir. resmi bir kurumda anayasaya göre resmi dilden başka bir dil kullanmak yasaktır. bunun dışındaki yerlerde isteyen istediği dili kullanır eder zaten.
türkiye'nin 1982 anayasasına göre kanunsuzluktur evet. ancak anayasa olunca her şeyin meşru olacağı anlamına gelmiyor bu. hitler almanyasında da aklımızın hayalimizin alamayacağı anayasa maddeleri vardı. anayasaya göre değil vicdanımıza göre davranırsak daha mutlu yarınlara kavuşacağımıza inanıyorum. o bölgede kürtçe konuşuluyorsa kürtçe yazılır niye birtakım insanları bu durum bu kadar rahatsız ediyor bilemiyorum. aslında biliyorum lakin kırıcı olmak istemiyorum.
ingilizce bilmedikleri için işsiz kalanların ülkesinde büyük zenginliktir.
türkçe yazılsa zaten kimsenin orasının mardin'in büyükşehir belediye binası olduğunu anlamayacakmışcasına yazılmış tabeladır. oldukça gereksiz konulardır, ilim-irfan uğraşmak, geleceğe ışık yakmak yerine, eski sorunları devam ettirmek ve avrupa'nın din savaşlarındaki gibi rekabet etmek salakçadır, aptalcadır.

(bkz: 1 dilde anlaşmayı beceremeyin insanların 4 dil içeren tabela kullanması)