ışın karaca

bir sanatçı..yaptığı sanatta pek değilim de, aldığı kocadayım ben daha çok. ne yakışıklı adam, o öyle!!
ağzını açtığında kocaman bir whopperı tek lokmada yutabileceğini düşündüğüm, çocuğuna koyduğu saçma sapan isimle (sacha mia ne lan? o çocuk büyüdüğünde isminin okunduğu gibi yazılmadığını görünce zorluk çekmeyecek mi? sanki kedisine isim koyuyor) beni benden alan, uyanış gibi güzel eli yüzü düzgün bir albümden sonra berbatlar ötesi iki arabesk albümle kulaklarıma zarar veren (dinlemek değil, maruz kalıyorum) cırcır böceği sesli şarkıcı.
doğum yaptıktan sonra iyice kafayı sıyırmış sanatçı..bu gidişler muazzez ersoy ekolünden olacak albüm konusunda,ondan korkuyorum..
süper ötesi bir yoruma sahip kıbrıslı sanatçı. ya da "büyük işın karaca".

arabesque adlı albümelerinde, arabesk kalıpları ile oluşturulmuş bilindik ve sevilen şarkıları kendi tarzına uyarlamıştır. kendisini görmesem zenci veya melez diyebileceğim kadar güzel bir gırtlağı vardır.

kadının adını nerde görürsem göreyim hep "ışın kılıcı" diye okuyasım geliyor, içimden okuyup sonra da kendi kendime gülerim.
kendisinden eski performanslarına dönmesini beklemekteyiz.

(bkz: yetinmeyi bilir misin)
(bkz: içinde aşk var)
twitter da oldukça faal olan. güçlü sesiyle beni etkileyen, şarkıları hep bir anlam izi bırakan kadındır.
türkiye'nin ender seslerinden olmasına rağmen ,kendini bağıra çığıra şarkı söylemekten alamayan, sahne arkasında görebileceğiniz en çirkef insanlardan biridir* sezen aksu etkisi midir bilmem ama ana dilim aşk albümü ayrı güzeldir.

şarkı söylemeyi bağırmaktan ibaret sanan kadın. dinleyiciyi etkileyemediğin sürece bilmem kaç oktav sesin olsa kaç yazar. ağzını öyle bir açıyor ki korkuyorum bu karı şarkı söylerken.
sesini beğendiğim fakat piyasaya ilk çıktığından cüssesinden ötürü hep bi' ürktüğüm sanatçıdır. *