avustralya

kangurusuyla mehşur ülke
2 yıl içinde yaşamaya başlayacağım güzel ülke
ordusunda trans kadın komutanı görev yapan,lgbt haklarında ilk beş arasında yer alan güzel ülke.az nüfusu geniş toprakları,çeşitli iklimi,zengin kaynakları,rengarenk toplumu,kaliteli devleti ile gerçektende dünyadaki cennet.
başlıkta adı yanlış geçen * okyanusya adıyla bilinen, yerlilerinin aborjin adıyla bilindiği ada ülkesidir.

(bkz: avusturalya) *
(bkz: ingilizlerin aborjin katliamı)
bu zamana kadar hiç aklıma düşmezken son zamanlarda ilerisi için yerleşilebilecek, nedense gözüme uygun bir ülke olarak gözükmekte. yaşam nasıl bilmiyorum ama uzaktan gözlemlediğim arkadaşımın 1-2 aussie arkadaşı pek bi sevilesi. gözümde daha karman çorman olmamış, bodrum görünümlü amerika olarak yer almakta.

bir de şöyle bir eşcinsel evliliğe destek temalı bir videosu var ki beni benden aldı (yalnız, depresif vs iseniz izlemeyiniz).

britanya halklarının mülkü sayılan ve "üzerinde güneş batmayan imparatorluk" ünvanını kazanmasına neden olan, ingiliz milletler topluluğu (common wealth) üyesi ülkelerden birisidir. doğası, ekonomisi ve siyasetiyle yaşanılası bir kıta imiş...kötüleyene ve eleştirene hiç rastlamadım. kanada'dan bile daha çok övgü düzülüyor...
dünyanın en refah ve insan haklarına en saygılı cennet ülkesidir. aynı zamanda en büyük adadır, hem de bi de kıtadır.
henüz hala eşcinsel evliliklerin yasal olmadığı ülkedir. amerika'dan sonra bu ülkede de artık bu sorunu çözerler gibi geliyor bana.
eşcinsel evliliğin yasal olmadığı (jane abbott'a teşekkürlerle) ama yakın tarihlerde civil partnership yasalarının eyaletler bazında tek tek çıktığı, buna rağmen eşcinsellerin tek olarak evlat edinmelerinin yasal olduğu enteresan ülke. muhtemelen yakında eşcinsel evlilikler de yasalaşır, zira bu ülkenin her bokunu taklit eden yeni zelanda'da bile yasallaştı.

buraya göç eden gey arkadaşlarım var, hallerinden de pek memnun gözüküyorlar (ya da hiç çaktırmıyorlar, bilemiycem) bu nedenle benim gözümde de gittikçe sempatik gelmeye başladı burası. iklimi, doğası, insanları da güzel, yoğun bir asyalı göçmen nüfusu var gerçi. madenlerde ya da inşaatlarda çalışmak istemediğim için atlayıp gitmeye daha eriniyorum da, başka bir fikir geliştirebilirsem bi şansımı deneyeceğim sanırım.
gerek duyduklarım, gerek bayıla bayıla izlediğim winners & losers ve hele de dünya üzerindeki sarışın ve taş erkek popülasyonuna ciddi katkıları bulunan bir ülke olmasıyla ciddi ciddi taşınmayı düşündüğüm ülke. hemsworth kardeşler der ve susarım.
göç etmek isteyenlerin moralini bozmak istemem ama avustralya göçmen alım politikasını son dönemde ciddi şekilde daraltmış, türklereyse neredeyse kapamıştır. border security australia front line ülkeye giren turistlerin bile götünün deliğine kadar ararken belli ülke kodlarında bunu sıkılaştırır. 1 risksiz, 2 orta, 3 riskli, 4 çok risklidir. türkiye bir süre öncesine kadar 2 koduyla belirtilen alandaydı. yoğun suriyeli mülteci geçişi, islami terör ve akp'nin korkunç imajı sayesinde türkiye artık avustralya için çöp ülke klasmanında. bazı üniversiteler ilk kez bu sene türkiye'den burslu öğrenci almamaya karar verdi. malesef yurtdışındaki imajımız ve itibarımız gelişmiş ülkeler klasmanında sürekli geriliyor. bunun dışında çok güzel bir ülkedir. güleryüzlü, atletik ve medeni bir halkı ve göçmenler için uygun bir sosyal altyapısı vardır.
ps: herkes sydney hastasıdır ama avustralya'nın saklı cevheri melbourne'dür.
düşler ülkesi. bir ara ciddi ciddi takıntı haline getirdim avustralya'yı o kadar çok araştırma yaptım ki nasıl göç alır vatandaşlık eğitim derken geçip gitti zaman. çok güzel ülkedir 21 milyon nüfusa sahiptir o koca kıta. suç oranı düşüktür ve suça karışan kitle genelde göçmenlerdir. korkunç boyutlarda vietnam çin kamboçya ülkesinden göç çeker. çünkü ülkedeki vasıfsız işçi açığını buralarla kapatır.

buna karşılık vize konusunda en kıl ülkelerden biri. hele bir de havalimanı prosedürü var ki aman yarebbi bir ara discovery de sınır güvenliği diye program vardı millet çantada taze meyve unutsa basıyordu 100 dolar cezayı. başkenti sidney değil canberradır. en güzel şehirleri melbourne adelaide ve sidneydir.
son dönemde evlilik eşitliği referandumu sebebiyle karşı olan homofobikler ile evlilik eşitliğini destekleyenler arasında büyük gerilimin yaşandığı ülke.
eğer beni sikmedilerse doktorların aylık 20.000+ kazandıkları ülke.
5 yıl yaşadığım nany state , sydneyin ünlü gay caddesi oxford da bir yıl geçirmişliğim vardır lgbt'liler için rüya ülkesi olsada tutucu libarellerin ülke politikasına egemen olması sonucu lgbt evlilik hala yasallaşmamıştır . tabiki bu durum sevgiliniz üzerinden kalıcı oturum almanıza engel değildir...
kaç aydır lockdown'dalar. iyice histerikleşmeye başladılar. "bizim vaka sayımız daha düşük :)" şeklindeki bi sidik yarışına döndürdüler işi. vaka sayıları intihar sayılarından daha az. sevinsinler.

sokağa sadece 1 saatliğine egzersiz yapmak için çıkabiliyorlarmış. onda da evin yakınından ayrılmamaları gerekiyormuş yoksa polisler tutukluyormuş. hatta yaşlı bi adam egzersiz yaparken bi nedenden dolayı sürüklediler adamı. adama inme indi kriz geçirdi, müdahale bile etmediler. herhangi bir neden belirtmeden eyalet değiştirmek ve ülkeden ayrılmak yasakmış. bir tane app indirtiyorlarmış ve bu app sizin yerinizi takip ediyormuş. ayrıca rastgele zamanlarda fotoğraf çekmenizi falan istiyormuş. sosyal medya hesaplarınızı falan takip ediyorlarmış, indirmelerinize falan bakıyorlarmış artık. hükümete sosyal medya hesaplarınızın id'sini kaydettiriyormuşsunuz falan filan. avusturalya'daki birisi yazmış bunları reddit'te. dayanamamışlar zaten çıkmışlar sokağa. geçen de evlat edinilen bi köpeği vurmuştu polis, dışarı çıkmasın kimse diye.

https://www.reddit.com/r/GoldandBlack/co...

amk canavarları. çin bile sizden daha kaliteli.