uyuyamamak

yatağa girip sabahın beşine kadar aval aval dönmenize sebeb olan hadise
bir de ben gibi uykusu düzensiz olangiller var 12 saat uyuyup +24 saat dipçik gibi duranlar
2 kadeh şarapla çözülecek problemdir. ama sonrasında daha önemli problemler ortaya çıkabilir (bkz: alkoliklik)
sabah işe gideceksen eğer bildiğin azaptır.
kentli aydın ya da yarı-aydın sorunudur gibi gelmektedir bana. pek de bilemem ama köy kahvelerinde, hatta kent kahvelerinde, ya da esnaflar arasındaki tanık olduğun sohbetlerde hiç duymadığım sorundur. adamlar üstelik bardak bardak çay içerler.

aşmak için ya kafayı boşaltmak... ya da boş kafa olmak gerek gibi.

en kötü anımda bile baş ucumda votka portakal, içine birkaç damla limon suyu ve de soğuk su, hatta 3 buz + lap top'ımda antika bir film (örn casablanca, sunset boulevard, high society vb.) ile yakınımdan geçemez.
uykusuzluğa dayanabilen de biriyseniz, uyku düzeniniz bir kez bozulduktan sonra toplaması çok zor olduğundan artık hayatınıza çöken karabuluttur. üniversite birinci sınıfta uyku düzenim bozulduğundan beri hala toparlayamadım, genelde 4 saat uyuyorum (eğer kalkarsam tabi) ve zamanında 2,5 gün uyumadan sınava girdiğim, bunun çok normal bi şeymiş gibi olduğu da oldu. benim gibi gözünüze o hafif uyku yorgunluğu çökmeden bir türlü uyuyamayanlardansanız, gece 4te yatıp sabah 7de kalkmak ve bütün günü, haftanın her gününü böyle geçirmek sonrasında the walking dead ayarında zombie'ye dönersiniz.
şu an yaşadığım sorun, ilaca başlayacağım en sonunda
göte giren çomağın zevkini alıp, çıkarttıktan sonraki uzun süreli bıraktığı acı gibi bir şey.
yatınca boynum ağrımaya başladı artık, öyle kötü. gece bir gibi kalktım, hala uyanığım sözlük. şuan balkondan bildiriyorum, hava çok güzel.
peki ben bu gereksiz entry'i neden giriyorum, sıkıldım çünkü. sol frame'de de çılbır başlığı var, gözüm habire ona gidiyor. yapsam mı ki? hem yoğurtlu, uykumu getirir belki. vay ya evde yoğurt kalmamıştı doğru.

bu gece dolunayımsı bir şey var ama kafadan basık gibi. uyuyamayanlar benim gibi izlesin. aybuddy arıyorum, evet.
yatakta dönüp durduktan sonra sorunun açlıktan kaynaklandığını anlayıp çözüme ulaştırdığım durum.
normalde erkenden uyuyabilen bünyeleri bir süre sonra sarsan eylem. ben de son bir haftadır heyecandan yarım yamalak uyuyorum. hatta bazen uyuyamıyorum. yarın nereye atanacağımı öğreneceğim. stres de yok değil, bu son artık. gideceğime inanamıyorum bazen... çok çok heyecanlıyım.
tam sızacakken hafif bir deprem olur konum:antalya
bu aralar acısını çıkarttığımı düşündüğüm hede. asker olacak olmam etkili oldu sanırım. uyuyamadığım anlarda yatakta dönmek kadar işkence bir durum yoktur dön dön sonu yoktur uyku boktur.
sevgilimden ayrildim hemde onu cok sevmeme ragmen ve suan bulundugum konum insanin ici aciyor
düzene sokamadığım şey
erken uyuyup gecenin köründe kalkma sonucu gelişen durum, gün ağardığında ne yapacam sorusu korkutuyor,
bu gece biraz bu moddaydım zor uyudum kafama ne takıyorsam artık uyutmuyor
akşam 8'den sonra çay, kahve, cola gibi potansiyel uyarıcıları tüketmekten kaynaklandığı da olur.
  • /
  • 2