voltaçark

rosida koyuncu’nun hazırladığı kitap. 23. istanbul lgbti onur haftası kapsamında tanıtılan kitapta 17 lgbti mahkumla yapılan röportaj ve itiraflar yer alıyor. genel olarak mahkumlara uygulanan kötü muamele ve şiddet işlenmiş.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turki...
kitap satılmıyor arkadaşlar, o sebeple rosida koyuncu ile iletişime geçip adresinize kargo isteyebilirsiniz, istanbuldaysanız size elden verebiliyor kitapları. taksimdeyken aradım sonra adres verdi, gittim aldım. kitabı okuduktan sonra belki bir araya gelir bir zirve yaparız, rosida'yı da çağırırız, 2017 de açılacak olan lgbti hapishanesinin artı ve eksilerini konuşuruz, tartışırız.
rosida ile bu kitabı ve kitap ile ilgili geri bildirimleri konuşmak istiyorum aslında. hatta homojen dergi'nin ikinci sayısında buna yer vermeyi de düşünüyorum. ciddi bir konu, lgbti hapishanesi ülkede nasıl işleyecek, yine linç kampanyaları devam mı edecek, bu konuyu gündeme getirmek ve eğrisiyle doğruyusla, artılarıyla eksileriyle geniş olarak değerlendirmeye almak lazım.
kitabın adı özenle seçilmiş, lgbti bireyleri ve ceza infaz kurumlarında atılan voltalar düşünülerek belirlenmiş belli ki..

kitaba ya yazarla ya da ceza infaz sisteminde sivil toplum derneği ile iletişime gereçerek alabilirsiniz, sanırım satılmıyor kitap. derneği aradığınızda size kargolayabiliyorlar.
kitap ile ilgili yaptığım röportaj için;

http://homojen.ayisozluk.com/rosida-koyuncu-voltacark-hapiste-lgbti-olmak/