warcraft

10/06/2016 tarihinde vizyona girecek şaheser.... sabırsızlıkla beklenmektedir....
10/06/2016 tarihinde vizyona girecek şaheser.... sabırsızlıkla beklenmektedir....
çıkmadan önce bazı kendini bilmez eleştirmenler tarafından yerin dibine gömülen, bu sebeple biraz beklentimi düşürerek gittiğim filmdir. fakat o eleştirmenlerin birçoğunun 21. yüzyılın en sansasyonel bilgisayar oyunu olan world of warcraft'a dair hiçbir bok bilmediklerini gözden kaçırmışım. dört aylık kısa wow maceram*, okuduğum kitaplar ve saatlerce warcraft evrenini nerdlemem sağolsun yürüyen bir warcraft kütüphanesi gibi gittim filme.
tek kelimeyle harikaydı.
orklara tarafsız yaklaşımı, kültürlerini ve yaşantılarını göstermesi, içlerindeki bölünmelere değinmesi çok başarılıydı. d&d boyutunda büyücülük kavramını sonunda sinemada görebilmek, istisnasız her rpg'de sorcerer ya da wizard olduğumdan çok farklı bir deneyimdi benim için. savaş sahneleri çok yaratıcıydı, karakterler ilgi çekiciydi, mekanlar dudak uçuklattı. daha ne diyebilirim bilmiyorum. biraz da eksilerine değinebilirim evet.
garona paçoz gibiydi.
khadgar seçimini çok beğenmedim.
bir de lotr kadar uzun olabilirdi film. kısa geldi bana. neyse ki director's cut gelecekmiş.

--- spoiler ---

medivh'in ölürken yalnızlığına dem vurması çok üzdü, bir damla gözyaşı dökmüş olabilirim orda.

--- spoiler ---
son derece kötü ve yüzeysel bulduğum bir film olmuştu, özellikle gul'dan ve fel'in altında yatan burning legion hikayelerini anlatmadan nereye varabileceklerini sanıyorlardı aptallar, cidden tölerans gösteremiyorum. devamının gelmeyeceğini bilmek rahatlatıyor.