yalnız çiçek

1994 tarihli delikanlım albümünde yer alan yıldız tilbe parçası.

aleyna tilki videosu da geldi.

tilki aleynada bahar candan hareketleri gördüm
şarkıdan soğumamak için klibini otuzuncu saniyede kapatıp klipsiz versiyonunu açtım.yaş artı 18 ama kafa hala eksilerde.
klipler tamamen görsel hitabete yönelik olabilir, bunun bir çok örneğini de görmüştük ancak öyle ya da böyle şarkıyla bir alakası olurdu. bir detay bir dekor bir mekan seçimi şarkıyla bağdaştırılmış olurdu. şimdiye dek gördüğüm şarkıdan en bağımsız, tek kelimeyle alakasız bir klip olmuş aleyna tilki nin yalnız çiçek düzenlemesi. şarkı ne anlatıyor? klip ne gösteriyor? gerçi haksızlık etmeyelim dikeni zehirli yalnız çiçeğin açtığı o derin uçurumlardan birisinin kenarında bir sahne var. gerçi o uçurumda da çiçek yok. çiçeği temsilen aleyna var zaar.
şarkıyı aleyna söylediğinde duydum daha önce varlığından haberim yoktu. sözleri dehşet güzel. çok iyi de söylemiş bence. klibi izlediğimde katy perry kliplerini hatırlattı.

(bkz:ayı sözlük yazarlarına şarkı armağan etmek)
yıldız tilbe candır, ancak aleyna da güzel söylemiş.
aleyna tilki'nin şarkıya yeniden yorumunu çok beğendiğim yıldız tilbe şarkısı. şarkı çok güzeldi. sonra klibi çıktı. evet şarkıyla pek alakalı değil ve bazı yerleri kopya. ama yine de bu kızın böyle şeyler yapmasını seviyorum. zira ülkemizde kaliteli klip çekebilen yok. mahmut orhan hariç. klip ise her ne kadar onun kadar cesur olmasa da hatırlarsanız "lady gaga- marry the night" tan esinlenme.aleyna tilkinin yeni yaz sezonunda bomba gibi attığı cover şarkısı. bu kız biraz daha sakin kalırsa olacak kanımca.
klibinde 1:40'dan sonra araya müzik giriyor ya, orada müzikle, klipte gösterdiği makarnalar, donutlar, içecekler falan çok güzel uyum göstermiş nedense.