yasemin mori

2000'li yılların heyecan verici şarkılarına ve sesine sahip nadir güzel seslerden. aslında bir konu var, n'olur n'olur n'olur, konuşmak şarkıları beni benden alır bu yıl ikinci albümünü çıkardı ayrıca sık sık nardiste performans veriyor.
canlı performansları da gayet güzel olan bağyan.
aptal parçasıyla insanın üzerine çöken yalnızlığın, hüznün kendisinden başka bir sorumlusu olmadığını egosunu törpülemesi gereken insana sarsıcı bir tokat gibi çarpan güzel kadın.
ikinci albümü deli bando geçen sene piyasaya çıktı. ilk albümü bu kadar başarılı iken bu niye bu kadar vasat olmuş bilemedim. dört yıl gibi uzun da bir ara var oysa ama ilk albüm gibi olmadı, o kadar sevemedik nedense.
sertab erener 2003'te yurovijında bizi temsil ederken arkada dans eden 4 abladan biridir bu arada
türkiye için çok fazla kaliteli işlere imza atan, ikinci albümü deli bando ile deneysel sularda yüzen, hayranlık duyduğum sanatçı. deli bando ile gelecekte ne kadar başarılı işler yapacağını göstermekte olup canlı performansları kaçırılmamalıdır.
deli bando klibindeki ve twitter profilindeki renkler ilgimi çekmektedir. * *
yeni yayınlanan oyna klibi harika olmuştur.

hayvanlar albümü beni yerden yere vuran, bilhassa aslında bir konu var, kuzgun, konuşmak şarkılarıyla ilk albümü baş ucu albümlerin arasına giren, *, ilk albümü kendisinden bir beklenti olmadığı için daha samimi ve nevi şahsına münhasır gelir, albüm kartonetinden tasarımına kadar özgündür, bi kere bütün şarkı sözleri el yazısıyla yazılıdır, deli bando adlı ikinci albümü ilk albümü kadar sarmadı beni. ilk albümünün başarısından sonra beklenti o albüm gibi bir albüm olduğu için bence biraz samimiyetten uzaklaşmış gibi geldi, kartonet tasarımı da ilk albümün çarpıcılığında değildi, yani sıradan times new romanla yazılmış yazılar işte, ben ilk albüm gibi özgün bi şeyler bekledim. üçüncü albümü finanari ise iyi bir albüm. yasemin mori iyidir yaws, özgün kız, severim çok.
bi çeşit deli, ama iyi delilerden :) "oyna" videosunda deliliğinin zirvesinde görüyoruz kendisini. son derece sanatsal ve ironik bir şarkı ve video bu... "aslında bir konu var" şarkısı ve videosu da oldukça etkileyici. sanatsal duruşuyla son dönemde çıkan en farklı ve en özgün sanatçı...

(bkz: joshua j)
şarkılarında can bonomo , nil karaibrahimgil esintileri olduğunu düşünüğüm şarkıcı.ikisinin karışımı gibi.
sagopa kajmer koler hayko cepkinin konuk olduğu bir programda tanımıştım ama o zamanlar gelen seyirciler hayko cepkin fan vs sagokolo tayfasıydı...yasemin moriyi tanıyan kimse pek yoktu yazık bir seyirci hayko fanıyım abi beyaz abi aaa yasemin abla sende hoşgeldin diyerek kızımızın gönlünü almaya çalışmıştı
bu ufak tefek kadının nirvanası şüphesiz ki deli bando.onun yanı sıra muşta'da oldukça keyiflidir.
  • /
  • 2