yasemin mori

ilk albümü hayvanlar ile müzik piyasasında yerini almış, ikinci albümü deli bando'yu ise merakla beklediğimiz taş hatun.

soyadındaki mori hayranı olduğu jim morrison'dan gelmektedir.
bu kadının konuşmak diye bir şarkısı var. var yani. cidden. sözler de var içinde. söylüyor şarkıyı. çok ilginç.
2 sene önce hayatıma aniden giren birisi sayesinde tanıyıp sevdiğim o arkadaşla her türlü bağımı koparmama rağmen ayrılamadığım güzel sesli hatun.
hayvanlar albümüyle aşık olduğum, deli bando albümüyle aşkımın ateşini körükleyen hatun!

üzerimde kehanetin parçasını günlerdir sürekli dinlemekteyim:
çok başarılı bir garip kızcağız müthiş sesi hareketlerindeki farklılık falan hoş
hep ordan burdan duyardım az buzda dinlemişliğim var. fakat neden bu kadar geç kaldım diye hayıflandım da sonradan.

son albümünde ses rengini az biraz göksel 'e benzettiğim kadın.* vakti zamanında n'olur n'olur şarkısı ile çılgın atardık. hey gidi gençlik hey
ben de soyadı olan "mori"nin bulgar olan babannesine ithafen kullandığını izlemiştim bir röportajında. mori (bkz: mari )bulgarcada ve hatta trakyada kadınlar arasında kullanılan bi hitap şeklidir. o da babannesinin ona böyle hitap etmesinden dolayı "mori"yi kullandığını söylemişti
ayrıca mori bulgarcada "kız" demekmiş bir programda söylemişti kendisi. aslında bir konu var albümünü dinleye dinleye, önüme gelene dinlete dinlete bitirdiğim kadındır. ne zamandır dinlemiyorum bu sebepten.
2000'li yılların heyecan verici şarkılarına ve sesine sahip nadir güzel seslerden. aslında bir konu var, n'olur n'olur n'olur, konuşmak şarkıları beni benden alır bu yıl ikinci albümünü çıkardı ayrıca sık sık nardiste performans veriyor.
canlı performansları da gayet güzel olan bağyan.
aptal parçasıyla insanın üzerine çöken yalnızlığın, hüznün kendisinden başka bir sorumlusu olmadığını egosunu törpülemesi gereken insana sarsıcı bir tokat gibi çarpan güzel kadın.
ikinci albümü deli bando geçen sene piyasaya çıktı. ilk albümü bu kadar başarılı iken bu niye bu kadar vasat olmuş bilemedim. dört yıl gibi uzun da bir ara var oysa ama ilk albüm gibi olmadı, o kadar sevemedik nedense.
sertab erener 2003'te yurovijında bizi temsil ederken arkada dans eden 4 abladan biridir bu arada
türkiye için çok fazla kaliteli işlere imza atan, ikinci albümü deli bando ile deneysel sularda yüzen, hayranlık duyduğum sanatçı. deli bando ile gelecekte ne kadar başarılı işler yapacağını göstermekte olup canlı performansları kaçırılmamalıdır.
deli bando klibindeki ve twitter profilindeki renkler ilgimi çekmektedir. * *
yeni yayınlanan oyna klibi harika olmuştur.

hayvanlar albümü beni yerden yere vuran, bilhassa aslında bir konu var, kuzgun, konuşmak şarkılarıyla ilk albümü baş ucu albümlerin arasına giren, *, ilk albümü kendisinden bir beklenti olmadığı için daha samimi ve nevi şahsına münhasır gelir, albüm kartonetinden tasarımına kadar özgündür, bi kere bütün şarkı sözleri el yazısıyla yazılıdır, deli bando adlı ikinci albümü ilk albümü kadar sarmadı beni. ilk albümünün başarısından sonra beklenti o albüm gibi bir albüm olduğu için bence biraz samimiyetten uzaklaşmış gibi geldi, kartonet tasarımı da ilk albümün çarpıcılığında değildi, yani sıradan times new romanla yazılmış yazılar işte, ben ilk albüm gibi özgün bi şeyler bekledim. üçüncü albümü finanari ise iyi bir albüm. yasemin mori iyidir yaws, özgün kız, severim çok.
bi çeşit deli, ama iyi delilerden :) "oyna" videosunda deliliğinin zirvesinde görüyoruz kendisini. son derece sanatsal ve ironik bir şarkı ve video bu... "aslında bir konu var" şarkısı ve videosu da oldukça etkileyici. sanatsal duruşuyla son dönemde çıkan en farklı ve en özgün sanatçı...

(bkz: joshua j)
  • /
  • 2