yeni türkiye

cahil, fakir, rezil, yenik ve batık türkiye'nin makyajlanmış hali.. yerseniz...
gerçek yeni türkiye'nin * kurulması için yok olması gerekendir.
derler ya, dibe battığın ölçüde çıkarsın yukarıya, aynısı bu memleket için de geçerlidir.
o yüzden, tüm bu pisliğin inadına, hiç-bir-ye-re git-mi-yo-rum ve kaç-ma-ya-ca-ğım!
herşeyin ve tüm kötülüklerin inadına!
tıpkı eski türkiye'de olmadığı gibi yine eşcinsellere, kadınlara, düşünen kafalara, dinsizliğe, sorgulamaya, farklı inançlara, farklı topluluklara, o meşhur azınlıklara yer yok. ama yine mağdur edebiyatı, ezilmişlik, din elden gidiyor çığırtkanlığı, tecavüzler, başkalarına kapalı kapılar arkasında reva görülen fantezileri açık alanlarda yaşamalar, binalaşma, üreme, çocuk gelinler bolca mevcut. yani sizin anlayacağınız türkiye kabuk değiştiriyor; dışı arap, kafası arap, içini hiç sorma.
her gün yeni acılara gebe, her gün yeni acılar doğar bebe bebe!

acun ılıcalı'nın ülkenin "en yenisini" aradığı yarışmasına alternatif olabilecek isim.

(bkz: o ses türkiye)
(bkz: komedi türkiye)
(bkz: yetenek sizsiniz türkiye)
1 kasım seçimlerinden sonra, yepisyeni olmuştur artık...
cumhurbaşkanının doğum gününde, çevre okullardaki öğrenci ve öğretmenlerin kaç- ak saray'a tören yürüyüşü yapacağı ülke.
20 yaşındaki yılmaz öztürk dün küçük armutlu mahallesinde polis tarafından katledildi.annesi benim çocuğumun tek bir gözaltı kaydı dahi yok, işine gidip gelen bir çocuktu, benim çocuğumu katlettiler dilek doğan gibi diyor.
polis ne yaptı peki?
basına karakola saldırdı diye bir haber servis etti. lakin yılmaz'ın katledildiği yer karakola 700 mt uzaklıkta.
ve avukatlar devrede. karakolun her yeri mobeselerle çevrili, derhal bu görüntüleri kamuyla paylaşın saldırı söz konusuysa zaten görülecektir bu kayıtlardan açıklaması var.
polisten ses seda yok. dahası katleden polis delilleri toplayan yine polis.dolayısıyla delil karartmalarından endişe duyuyor avukatlar. nitekim yılmaz'ın otopsisine avukatlar katılamadı ve vurulduğu zaman üzerinde olan elbiselere ulaşamadılar.
polis daha önceki operasyonlarda gözaltına aldıklarını "tayyip reisten onayı aldık, tepemizi attırmayın, hepinizin kafasına sıkarız" tehdidini savurmuştu.

yeni türkiye tanımı yapalım. yasaların halka karşı yapılmış faşist yasalar olmasına rağmen, polisin bu yasalara bile uymadığı bir yerdir yeni türkiye.

batıda neden olmuyor diyenler; alın size yeni türkiye ( bir o kadar da demokratik!).