yoruldum

böyle bir şarkı var
ve
şöyle sözleri var:

bir rüzgara kapıldım gidiyorum
sonu hayır mı şer mi bilemiyorum

hem çok seviyorum dostlar başına
hem sıcak demir aşk olsun tutana
hem çok seviyorum düşman başına
hem sıcak demir aşk olsun tutana

ben yoruldum
söyle senin gücün var mı hala?
kaç yenilgi var
söyle ömür de allah aşkına

akışına bıraktım gidiyorum
sonu hayır mı şer mi bilemiyorum

hem eriyorum günden geceye
hem kapı duvar verilmiş sözlere

ben yoruldum
söyle senin gücün var mı hala?
kaç yenilgi var
söyle, ömür de allah aşkına


(bkz: sıla)
(bkz: imza)
bir sebep sonucu yorgun duruma gelen kişinin ifadesidir. aynı zamanda takvim attığından beri 34 entry giren bendenizin sadece içinden söyleyebildiği kelime. dışımdan söylemeye bile halim kalmadı. ****
yeni düzenlemesi ile yeniden fırtınalar estiren sıla şarkısı.

her gün aynı insanlara, aynı çevreye normal insanmış gibi davranmaktan, hetero maskesi takmaktan, insanların benden olan beklentilerine salakça yanıtlar vermekten yoruldum be sözlük. aciz olmaktan yoruldum, bıkıp usanmaktan bıktım. boğalar gibi ağlayasım var hayata..
şarkıyı dinlerken surat ifadem bozuluyo , omuzlarım çöküyo , gözaltı torbalarım kocaman oluyo ve 20 yaş ileri gidiyorum.halbuki 5 dakka öncesinde mutluluğun kitabı için hazırlıklar yapiyodum.
bu şarkı son 1 yılımı anlatıyor.. ben yoruldum.. söyle.. senin gücün var mı hala... kaç yenilgi var... söyle.. ömürde allah aşkına..
orjinal farklılıkta oyuncularla çekilmiş klibi gayet başarılıdır.
akustik versiyonunda sarkının klibinde oynayan 3 arkadasta maalesef seslerini piyasada çok duyuramamış lakin çok yetenekli seslerdir..
pera adlı rock grubunun da aynı isimli şarkısı mevcuttur. bi arkadaş dinle diye ısrar etmişti vaktinde; normalde halk müziğinden başka bir şey dinlemeyen ben, o zamandan sonra ara ara açar dinlerim. şarkinın içinde " olmayan bir şeyi aramaktan yoruldum" diye serzenişte bulunan sanatçıda kendimi gördüğüm olur.
yaş gereğimi bedenim yorulmuyor bilmiyorum lakin beden yorgunluğu yada ağrısını tatmadım henüz , ruhen de nasıl yorgun olduğumu anlamıyorum bedenim bu kadar dinç iken neden ruhum bu kadar yorgun ve bitkin .
meğer ben de yorulmuşum.