zeki müren

bugün ilk defa duyduğum verdiği röportaj esnasında sarfettiği cümle ile tekrar hayran olmamı sağlamıştır. toprağı bol olsun.

"gay esprilidir. gay çocuk doğuramaz ama sık sık espri doğurur, şiir doğurur, beste doğurur, heykel doğurur, seramik doğurur, yani güzel sanatların tüm dallarını doğurur, bir enstrüman çalar."
"taşa geçer kendime geçmez sözüm."
trt'nin açtığı sınava, ezbere bildiği 3.000 şarkı ile katılan, duruşu, oturup kalkması ile 40 yıllık değme sanatçılara taş çıkaran genç bir yetenektir. tabii açık ara birinci olmuştur. ilk kez radyoda duyulduğunda hayranlık uyandirmadığı çok az insan olmuştur. sanatını icra ederken hep ilklere imza atmış, sahnede renkli ışığı, serbest mikrofonu, tek tip kıyafetli saz ekibini ilk kez kendisi kullanmıştır. adeta alışkanlıkları daha güzel alışkanlıklara çevirmeyi bir görev edinmiştir. her işinde zirvede olmayı başarmış, sanata şaheserler kazandırmış gerçek saygıyı hak eden eşsiz bir yıldız. hayatını onu seven hatırşinas hayranlarına adamıştır. türk toplumuna adeta bir lütuftur. mekanı cennet olsun. iyi ki geldin.
  • /
  • 3