zeliş deniz

lgbti ve feminizm hareketinin bilinen aktivistlerinden. boysan yakar ile beraber geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. cenazesi yarın öğle namazında şişli camisi'nden kaldırılacak.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=20130

http://bianet.org/bianet/lgbti/167397-lg...
boysan'ı duyduktan sonra bir umut bahsi geçen zeliş belki de o değildir diye umduğum, hatta keşke hiçbir zeliş olmasaydı diye içimden geçirdiğim, gerçeği öğrenince ikinci kez yıkıldığım, esaslı kadın, feminist, aktivist, çılgın zeliş... rahat uyu...
boysan yakar ve zeliş deniz arkadaşlarımızın yarın ki defin programı şu şekildedir:

-09.00 itibari ile zincirlikuyu mezarlığında yıkama işlemleri yapılacak (bu işlemler sırasında hellallik almak isteyen bazı arkadaşlarımız bulunmak istediler. hepimizin bunu yapmasına imkan yok. sadece çok isteyenler lütfen)
-12.00 şişli belediyesinde anma töreni (boysan yakar için)
-13.00 şişli camiinde öğle namazını müteakip cenaze namazı

-namaz sonrası şişli camiinden zincirlikuyu mezarlığına boysan yakar'ı defnetmek için çıkılacak. defin işlemleri sonrası zeliş deniz arkadaşımızı defnetmek için kanarya mezarlığına doğru yola çıkılacak.

-zelişin defin işlemleri sonrası ailesine taziye ve yemek için zelişin annesinin evine gidilecek. boysanın ailesinin taziyeleri nerede kabul edeceğini şu anda bilmediğimiz için sonrasını netleşince bildireceğiz.

not: ulaşım için şişli belediyesi yeterli sayıda ücretsiz otobüs tahsis etmiştir.
(bkz: gökkuşağında üç fidan)

http://homojen.ayisozluk.com/gokkusaginda-uc-fidan-boysan-mert-ve-zelis/