10 ağustos 2018 dolar kuru

batının kıskandığı, herşeyin yolunda olduğu, duble yollarımız, dünyanın en büyük havaalanı, demokrasinin beşiği ülkemizde bir anda 6,42 olan kurdur. ustalık eseri olan büyük reisin damadı açıklama yapacak zam pardon güncelleme yağmuruna hazır olun... ebesi değil 7 ceddi s.kildi güzel ülkemin... haaa elbette bir de (bkz: onların doları varsa bizim de allahımız var)
artık kuru günlük değil anlık olarak belirtmemiz gereken tarih.dolar ne kadar oldu sorusuna cevap verene kadar bile kur yükselmiş oluyor.
bir ülke düşünün sadece bir günde hatta bir gün değil 12 saatte parası %20 değer kaybetsin ve maalesef kimseden ses seda çıkmasın. hala ben 50 liralık benzin alıyorum dolar borcum yok diyor insanlar... başkanımız yaptığı mitingde dolar molar bize sökmez der, damadı ilkokul düzeyinde sunum yapar ve sonuç 1 dolar : 6,74 türk lirası... çok yazık çok acı çok kötü.... haaa bunlar iyi günlerimiz domates patatesi bile dolarla alan bir ülke olarak artık duble yollarda yatar millet bahçelerinde yuvarlanır millet kıraathanelerinde pişpirik oynarız....
öyle bir dolar kuru ki kuruduk kaldık buralarda... zamanında param olsaydı dolar alacaktım, olmadı alamadım. olsun zaten hep 50 liralık koyduruyorum.
kasim a kadar beklersem 300 dolara bedelli yapabilirim sanirim
türk lirasının tarhi bir şekilde değer kaybettiği gündür. türk ekonomi tarihine kara bir gün olarak geçecektir.