12 eylül

12 eylül benim için önem taşımakta bu günden itibaren ismi büyük ihtimalle 5 olacak yeni nesil iphone'nun lansmanının olacağı büyük gündür
1980 ihtilalinin yıl dönümüdür.
anayasa değişikliği ile ilgili olarak 2010 türkiye anayasa değişikliği referandumu yapıldı. sandıkta sonuç olarak 'evet' kararı çıktı.

metallica'nın 9. stüdyo albümü death magnetic piyasaya sürüldü.
- bugünün türkiye toplumunu yaratan büyük bir faciadır.
- güney amerika'da, afrika'da ve ortadoğu'da yapılmış abd destekli onlarca darbeden sadece birisidir.
- 24 ocak kararları'nın uygulanmasını ve yükselen örgütlü solun tasfiyesini hedeflemiş ve başarıya ulaşarak, dindar değil dinci bir toplum yaratmıştır.
- tüm sivil-bireysel hak ve özgürlüklerde, 1961 anayasası'nın getirdiği kazanımları tepetaklak ederek, günümüze kadar uzanan faşist devletin temelini atmıştır.
- bu ülkenin başına gelen en büyük felakettir! özellikle 30 yaş altı arkadaşların, bugünkü türkiye'yi anlayabilmesi için mutlaka okuyup araştırması gereken bir süreçtir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/12_Eyl%C3%B...

türkiyeyi bu günlere getiren yasaklarla dolu bir anayasanın doğumuna sebep olan ihtilialin yıldönümü. kutlu olsun diyecem de zaten hergün ebemizi sikerek kutluyorlar ilgili kişiler.
cia taşeronluğunu yapan çetenin lider kadrosu, adam gibi yargılanıp hüküm giyememiştir.
bu darbenin lideri kenan evren de, hesap sorulamadan ve hesap vermeden 98 yaşına kadar devletin en lüks olanaklarından yararlanarak keyif sürmüştür...
türkiye'de faşizmin yıl dönümü.37 yıl önce gelen faşizm hala sürüyor.
darbe deyince akla hemen tsk, asker falan gelirdi. şimdi artık hükümetlerin, siyasilerin gerçekleştirdiği darbeler revaçta. sivil darbe bi nevi, kontrollü darbe sonrası muhalif sesleri yok etmek için uygulanan ohalli darbecikler.