a l'interieur

her fransız filminde olduğu gibi sanatsal esintilerin içinde bulunduğu bir fransız gerilim-slasher filmi. doğumuna bir gün kalan kadının, doktorunun önerisi ve kendi isteğiyle o son geceyi evde tek başına geçirmesiyle dikkatlerin yoğunlaştığı film, kadının o gece biri tarafından rahatsız edilmesiyle devam ediyor ve ardından olaylar tüm hızıyla gelişiyor. film; annelik isteğinin, intikamın ve hayatta kalma iç güdüsünün arasında geçen mücadeleyi anlatıyor ve bunu tek bir mekanda hareketli bir biçimde seyirciye aktarmayı başarıyor. gerilim ve merak son ana kadar sürüyor. yaklaşık 70 dakika olan film bence izlenmeyi hak ediyor.
alexandre bustillo ve julien maury'nin rahatsız edici, eti kemikten ayıran ürperti derecesindeki gerilim filmi(içerde-2007)

bir evin içinde yaşanan, henüz doğmamış bir bebek için iki kadın arasındaki hayatta kalma ihtimalinin sınandığı film işkence ve kan içeren sahneleriyle dikkatleri çekse de filmin asıl vurucu noktası suistimal edici her unsurun ustalıkla kullanılmasıdır. horror type sayılan film, bazı korku film manyağı sinefiller tarafından gerilim türünde değerlendirilmiş, film fransız korku sinemasının en iyilerinden biri olmuştur.

60'larda sağlam işler çıkaran fransız korku sinemasının bu filmde de düştüğü hata sanatsal gayelerle filme eklenen görseller ve kurgu boşlukları. bunlar atıldığında geriye kalan akıllardan çıkarılması imkansız bir gerilim serüveni.