a song of ice and fire

önce kitaplarını okumak istediğim için dizisini izlemeyi geciktirdiğim, üniversite sınavlarım yüzünden de kitaplara bir türlü başlayamayıp millet geyiğini yaparken ot gibi kaldığım epik fantastik seri. neyse ki şimdi kitaplara başladım, mutluyum. aşık olduğumu söylememe gerek bile yok herhalde.
george r.r. martin'in game of thrones dizisine uyarlanan fantastik serisi. yedi kitap olması planlandı, henüz beşi basıldı. altıncı yolda.
1) a game of thrones
2) a clash of the kings
3) storm of swords
4) a feast for crows
5) a dance with dragons
6) the winds of winter
7) a dream of spring
george r.r. martin yıllardır altıncı kitabı çıkarmıyor.dizi zaten kitabı çoktan tüketti ve kendi yolunda ilerlemeye başladı.martin yakın zamanda yaptığı açıklamada dizinin sezon finaliyle ilgili senaryoyu bile okumadığını söyleyerek serinin diziyle çok farklı şekilde ilerleme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belli etmiş oldu.büyük ihtimalle dizinin sonunda alternatif bir son izleyeceğiz ve roman çok farklı şekilde ilerleyecek.açıkçası dizinin epik finalinden sonra romanda yaşanacak yıkıcı olayları okuyup demekki aslında böyle oluyormuş demek çok zevkli olacaktır.umarım yaşlı dede seriyi tamamlamıştır da sırf bu zevki serinin fanlarına yaşatmak için yayınlanmasını bekletiyordur.