acun ılıcalı'nın programlarından tiksinmek

evet bu bir davranıştır, hatta bir tepkidir, bir serzeniş bir giydirmedir

not:aslında başlığın ismi (bkz: acun ılıcalı'nın programlarının her gün sol frame de ve sosyal medyada görmek ) olcaktı. ama bu oldu *

yeter kardeşim ya

not2: kısa kesmeye çalışıcam

ulan sağcıyım dersin: ülkede her gün şehit haberleri çınlıyor yinede umrunda olmaz, akşam eve gidince '' açta bir sörvayvır a bakak la ihihihi '' dersin

ulan solcuyum dersin: ülkede her gün onlarca ölüm haberi, işçi ölümleri gelir sokaklarda yaşayan insanlar soğuktan son nefeslerini verir kadın cinayetleri almış başını, taciz tecavüz hat safhada, ama akşam arkadaşınla sohbet ederken '' kanka dün o ses teki adam/kadın ı gördün mü la offf'' dersin

ulan geçim derdi yaşıyorum dersin: akşam cebinde beş lira olmadan eve gidersin, kahvede çayı özellikle yavaş içersin, markette elma ya da portakal'dan birini tercih edersin, dolmuşa bineceğine '' dur biraz daha yürüyem geldim zaten okula '' dersin ama akşam eve gelince '' ya gız bu tarz benimde* ki çantayı gördün mü aboov'' dersin.

bende sana size hepinize diyorum ki, ulan bunu yapacağınıza, sevmediğiniz tayyibin şaklabanına para kazandıracağınıza, beyin hücrelerinizi diri diri toprağa gömeceğinize, açın bi kitap okuyun ha onu istemiyor musun aç telefonunu bi arkadaşına '' hadi dışarı çıkak, iki kız/oğlan görürüz '' de, onuda mı yapmıyon git geber de şu herife reyting verme artık.

dediğim durumdur ***
çok doğrudur efenim. ne kadar güçlü olursa olsun bir düşünce, olgu, olay, durum, kişi. her zaman ona karşı çıkacak bir anti mutlaka olur. ben de artık izlemiyorum ve yaptığı yarışmalar çok saçma geliyor.

survivor, tamamen saçmalık.
var mısın yok musun, ilk yıllarında farklıydı ve kendine çekip izlettirdi.
yok böyle dans, formatı kötüydü lakin yurdum anadolu insanının dans ön yargısını kırmada rol oynadı.
yetenek sizsiniz, artık miladi dolmuş bir yarışma. üç yıl ara verip tekrardan yürürlüğe koyulup bir iki yıl tekrar ara verilebilir.
ütopya, saçmalığın daniskası.
rising star, bir başka ithal program daha. güzel de olabilir kötü de. biraz halkın yarışması gibi, oylamayı da halk yapıyor. sanatçılardan irem derici var sosyete zımbırtılardan değil yılmaz morgül var ama o da bozdu. taktığı gözlükler sinirimi bozuyor. bu yarışmanın tek takıldığım noktası ismi. keşke türkçe olabilseymiş, çevrilebilseymiş. umarım formattan kaynaklanan bir sorun yüzünden çevrilememiştir.
o ses, yarışma türkiye'yi resmen şarkıcıya boğdu. iyi de oldu güzel de oldu. müzik kültür seviyemiz birkaç tık ilerledi. müzik artık hayatın parçası. herkes dahil. bütün afrika da dahil. öhöm, neyse. teşekkürler. ama yarışma artık bayar. jürinin tavrı çok yapmacık. bu yüzden hadise kaç sezondur birinci olamıyor. yarışmacılarına verilen oy kadar juriye de oy veriliyor. insanlar yapmacık hadise veya kasıntı boz yerine eğlenceli gökhan birinci olsun diyor nitekim oluyor da. tabi ki gökhan'ın yarışmacıları da çok başarılı. sonuç olarak memleketin şarkıcı stoğu bitti bitecek. bir iki yıl ara verilmeli. ayrıca cem adrian'ın bu yarışma ile ilgili bir yazısı vardı onu da arayıp bulabilir. tamamen haklıdır zannımca.
yemeği tıka basa yersinizde artık en sevdiğiniz yemeği bile gördüğünüzde mideniz bulanır ya acunun yarışmaları da artık o noktaya geldi.özellikle yeteneksizsiniz i hiç kimse takip edemez oldu.final ne zaman kim birinci olacak merak bile edilmiyor.o ses türkiye gökhan da olmasa hiç çekilmeyecek kadar kabak tadı verdi .survivor nasıl 6 ay sürebiliyor o apayrı bir konu.aynı yarışma her bölüm ağır çekimleriyle beraber neden 50 defa izlettiriiliyor.acun bey yarışamının kurallarını kafasına göre değiştirebildikten sonra yarışmanın yada yarışanları izlemenin anlamı ne.adam aynı formatları aynı yarışmacılarla bize yıllardır yediriyor.kuralları kendi koyup.istediği gibi değiştiriyor.izleyiciye bile saygısı kalmamış.bizde yarışma izliyoruz diye dizi senaryosu izliyoruz yıllardır.
tiksindim de ne yapayım. yok başka program izlenecek tvde. adam yapıyor arkadaş. izletiyor da kendini. kurgu murgu izliyoz işte vakit öldürüyoz akşamları. eğlence oluyor.
çoktan izlemeyi bıraktığım yapımcı tvci. 4 saat boyunca kim atmış kim atamamış , aynı süre boyunca kim büyük kim küçük hissetmiş, en yetenekli kişilerin bile aslında bir halt olmadığı yayınları izlemeyi çoktandır takip etmiyorum, ha adam çok zeki başarılı o ayrı ama ben almayayım yahu 4 saatte 16 bölüm friends izlerim daha iyi